Post by GinBook
Ja porad nemuzu najit prezentovane nastaveni. O scriptu vim uz tyden.


Sent from my iPhone using Tapatalk
GinBook
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 6810
Has thanked: 593 times
Been thanked: 1575 times
Send a message

Post by GinBook
Vytáhnu dvě novinky,

[Script] WME TimerLS
viewtopic.php?f=819&t=168934

zvukově upozorňuje zažraným editorům při editování, že mají uložit rozdělanou práci.

[Script] WME Tab Preferences
viewtopic.php?f=819&t=168863

upravuje nastavení v nastavení a lze si nastavit pořadí záložek.

Oba zcela bezpečné.
GinBook
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 6810
Has thanked: 593 times
Been thanked: 1575 times
Send a message

Post by GinBook
pokud někdo chce zoom teploměr a další veci zpět nalevo v WME je nový script

https://greasyfork.org/en/scripts/20077-wme-fix-ui
GinBook
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 6810
Has thanked: 593 times
Been thanked: 1575 times
Send a message

Post by Grepa
Čao, předem musím poděkovat a omluvit se Spoodyenatorovi. Měl jsem pocit, že tlachání je úplně plané, ale nakonec přineslo ovoce ;) .

Možná už tento skript je obecné známý a já nosím dříví do lesa, ale když jsem se ptal GinBooka, tak buď mne nepochopil nebo i minimálně pro něho to bude zajímavé.

Spoodyenator mne nasměroval na ten to WME Hide Landmarks v 2.2.

viewtopic.php?f=22&t=87628&p=745049#p745049

Měření je vedlejší funkce i když jistě zajímaná ;) .

Ale tento skript hlavně umí vypínat jednotlivé landmarky a tak je možné pohodlně kreslit do již zakreslených landmarků. Před Spoodyenatorem se již zakreslené landmarky, aspoň mně, pořád míchaly a blikaly a křížily, proste na kočku, díky Spoodyenatorovi je můj svět zase lepší :) :) :) .
Grepa
Area Manager
Area Manager
Posts: 1832
Has thanked: 304 times
Been thanked: 435 times
Send a message

Post by Grepa
Jj v autě něco takového ano, ale na anglický název jsem se nechytil ;) .

Taky editem :x teď to čtu pořádně .....prý, že já to to to to, tedy nespal! ;)

Já mám spíž, na mysli ten okamžik, kdy jsem se ptal, jestli jde landmark (např. les) rozdělit, abych mohl jednoduše zakreslit jiný landmark (např.řeku), protože když vypnu všechny landmarky v editoru, tak po příkazu vytvoř landmark, tak se zase všechny zapnou. No s jednoduchým se to ještě dá, se složitější je je to nepříjemné. Stačí je klepnou mimo, však víš. A teď vidím, že to byla výše uvedená možnost A/, tedy dřevo do lesa a je jasné, že jsem se špatně zeptal ;) .

Ale zas zkusme z toho něco vytěžit. Vím, že je na skripty shop, já ho složitě hledám, ale nikdy nevím na co se mám zeptat vyhledávače. Tak brouzdám po fóru a výsledek pro mne nic moc. Víš jak bojuji s angličtinou (když už to mám, tak si poradím => třeba řeky super, stáhl jsem naučil se pár věcí a nacvičil a už je kousek Bystřičky. Něco se zašmodrchalo a není to až k přehradě, ale buď potáhnu nebo nakreslím znovu s "Street to river" skriptem paráda.

A teď prosím tě, proč jsem se tak rozepsal, jedná se mi o topic (vlákno) a zas možná tu je a pak by mohl být jinak moderované => myslím tak, aby nováček jako já jej mohl najít snáz. A nebo tu není a pak bych poprosil, jestli by nemohlo něco takového vzniknou. Myslím s tím, že by bylo ukotvené a v prvním editovaném reportu by byli heslovitě sepsané užitečné skripta s heslovitým komentářem. Nemusí být hned všechny, ale postupně hlavně ty důležité a obecně užitečné pro nováčky (jsem tu jen cca 6 týdnů => mimino ;) )

Když, jako nováček budu vědět co chci, tak už to najdu, ale já zatím netuším co chci. Dík

Přidáno editem:
A na jednom místě by mohly pak být i praktické zkušenosti.
Třeba jako a možná jsem zase objevil kolo :( .

1/Problém s transformováním cesty na řeku zmizel, když neuložené cesta dostala jinou výšku než segmenty přes které procházela.
Grepa
Area Manager
Area Manager
Posts: 1832
Has thanked: 304 times
Been thanked: 435 times
Send a message

Post by Grepa
GinBook wrote: Jinak klasicky najdeš scripty tady - viewforum.php?f=819
Ano něco takového, ale na českém fóru. Třeba i jednoduššího pro nás nováčky (haviře z ostavy bez anglické výbavy). Pro nás začínající, by to asi přístupnější, no a na složitější věci by tu mohl být přímý odkaz. Mě by to moc pomohlo. Na české bych já a mě podobní mohli a komunikovat. Na anglické, to tak tak přečtu a zeptat se je problém. Ale třeba jsem kůl v plotě ;) a pak je to Off Topic a možná by to bylo užitečné.
Ať to dopadne jakkoliv, já se už nějak prokoušu, Moc dík :) .

PS: Souhlasím, reporty setřiď, ať jsou přehledné.
Grepa
Area Manager
Area Manager
Posts: 1832
Has thanked: 304 times
Been thanked: 435 times
Send a message

Post by Grepa
Čao, je to závislé na úhlu pohledu. Určitě máš pravdu, na druhou stranu mohlo by se třeba hned na začátku a hlavně na jednom místě, upozornit na praktické rizika. Také jejich používání upozorňuje na chyby při editaci. Teď se více méně vracím a s valdou opravujem moje prvotiny a je co :-).

sesmoleno pomoc WP asi dobrý
Grepa
Area Manager
Area Manager
Posts: 1832
Has thanked: 304 times
Been thanked: 435 times
Send a message

Post by Grepa
Čao, je prosím nějaký skript nebo postup pro výběr většího počtu segmentů (20>99) jedné cesty z místa A do místa B. Někdy jde využít Toolbox a někdy pro rozdílný klíč segmentu neumím klíč výběru nastavit. A jediný vhodný výběr je od A do B. Pro střídaní a kombinaci většího počtu malých a velkých segmentu je ruční výběr se zapnutým multivýběr "M" hodně ale hodně nepohodlný :-(. Dík za nasměrovaní :-) 8-) .
Grepa
Area Manager
Area Manager
Posts: 1832
Has thanked: 304 times
Been thanked: 435 times
Send a message

Post by Grepa
Sakra, nová verze WME Toolbox 1.4.5.1 :? a nemám tam tlačítka s odkazy na ostatní mapové podklady (google maps, mapy.cz atd.). Nevím, je to chyba, úmyslné odstranění, nebo musím něco nastavit v nové verzi jinak :?.
Grepa
Area Manager
Area Manager
Posts: 1832
Has thanked: 304 times
Been thanked: 435 times
Send a message

Post by Grepa
GinBook wrote:V liste mas kolonku klic a kladivo. Tam si nastavis co se ti ma v liste zobrazit.
Komentář z telefonu.
No právě v této verzi, už není volba map :?, asi omyl a přijde oprava?

Servis menu WME Toolbox 1.4.5.1:

Keyboard shortcuts editor
Select segments
Properties editor
Copy segment attributes
Clear road geometry
Cut segment
Select all roundabout segments
Redo roundabout
Convert roundabout to standard road
Draw roundabout landmark
Select in landmark

END :?
Grepa
Area Manager
Area Manager
Posts: 1832
Has thanked: 304 times
Been thanked: 435 times
Send a message
Last edited by Grepa on Tue Aug 19, 2014 1:20 pm, edited 1 time in total.