Post Reply

Waze nováčik - otázky

Post by
Ahojte,

Volám sa guri211, som tu nový a chcel by som sa niečo spýtať. Bojím sa ale či sa nespýtam hlúpo, alebo na nesprávnom mieste. Kam môžem napísať?

Sem do tejto témy!

Táto téma je vyhradená pre všetky otázky nováčikov. V tejto téme sa vám nikto nebude smiať a nikto vás nebude karhať - namiesto toho vám radi odpovieme, usmerníme, odporučíme správny postup.

Ak ste nenašli odpoveď na vašu otázku v téme Waze: VŠETKY INFORMÁCIE KTORÉ POTREBUJETE VEDIEŤ, alebo vám je niečo nejasné, kľudne napíšte.

Vitajte medzi nami priatelia! :)

_______________________________________________

26.4.2014 si ma5jkl dal tu prácu a zhrnul najželezitejšie všeobecné "(nielen) nováčikovské" otázky a odpovede na ne za prvý polrok a 450 príspevkov. Vďaka!!

_______________________________________________

na prelome rokov 2014 a 2015 si dali pracu viaceri (ma5jkl, bures a hamilnes) a na nasledovnej wiki stranke najdete prehladny sumar vyse 150 otazok a odpovedi (dokonca roztriedenych podla oblasti):
https://wiki.waze.com/wiki/Novacikovske_otazky#top
(po zhruba roku existencie tejto temy a vyse 1000 prispevkov). tisicere diki!

POSTER_ID:1276346

1

Send a message
Last edited by porubcan on Mon Jan 12, 2015 5:27 pm, edited 5 times in total.
Reason: doplnenie linky na wiki so sumarom Q&A

Post by 5c9a6d19f4c64207a6b216cd14754525
Caute chcel by som sa opytat ako nastavit vo waze dialnicnu znamku tak aby na slovensku ma navigovalo po dialniciach a ostatne krajiny mimo dialnice.
Este dnes tam ani nebola dialnicna znamka slovenska a bola tam 2x SLO.
Dnes uz tam je SK ale aj tak ma stale nenaviguje na slovensku cez dialnicu.

dakujem za odpoved
5c9a6d19f4c64207a6b216cd14754525
Posts: 2
Has thanked: 1 time
Send a message


Post by Inactive user -1653985050-
Ahojte, nikde som sa nedočítaľ nedohladal ako môžem zadávať čísla domov v obciach kde nie sú pomenované ulice. Vedeli by ste mi s týmto poradiť?
Inactive user -1653985050-
Posts: 3
Has thanked: 1 time
Send a message

Post by A-lanis
Jsem nováček, právš jsem nainstaloval WAZE do svého mobilu (Huawei P7). Nastavil jsem adresu doma a i do práce stejnou.
Jakmile spustím Waze zobrazí se mi mapa s mým umístěním (modrá tečka v šedém kroužku). Není zobrazeno jméno ulice. Porovnáním s Mapy.cz umístění odpovídá. Kliknu li na modrý bod zobrazí se bílý obdélník s nápisem Tady jste, ale název ulice je jiný, než jsem zadal. Jde o ulici sousední.
Proč?
Existuje nějaký manuál (český) pro začátečníky ?
A-lanis
Posts: 1
Send a message


Post by AgentW4C
Nejdokonalejší kontrolní nástroj máš na krku. Všechno ostatní jsou jen pomůcky, které mohou napovědět, ale nemusejí mít vždy pravdu ;) Pokud přemýšlíš o tom, jak neudělat chyby, děláš to naprosto správně :)
AgentW4C
Map Editor - Level 5
Map Editor - Level 5
Posts: 151
Has thanked: 62 times
Been thanked: 67 times
Send a message


Post by AirForce151
Mám dotaz jak je to když bych rád něco editoval, ale nemám oprávnění to změnit. Když to někomu s oprávněním nahlásím a ten to za mě opraví tak jaká je pointa pro nováčky jako já něco nahlašovat, když za to nebudu mít žádné body a tedy nikdy nedosáhnu jakéhokoliv vyššího levelu editora, protože to za mě vždy udělá někdo jiný a tomu pak naskáče ještě více bodů za cizí práci a mě nic :(
AirForce151
Posts: 1
Send a message

Post by airwavemagic1
Chci si seřadit oblíbené adresy podle abecedního seznamu. Seřádím je, dám OK. Když se vrátím zpět do oblíbených, zase je to jinak. Co s tím ?
Dík
airwavemagic1
Posts: 1
Send a message

Post by Ajka22
Dobrý den,

stáhla jsem si na mobil aplikaci Waze asi něco před měsícem. Pravidelně ji zapínám kdykoli jedu někde autem. Občas sice zlobí, nejde vyhledat trasa nebo stále vyhledává síť. To bych ale ještě zkusila přimhouřit oči.

Mnohem více mě zarazilo, když jsem zjistila, že ani po takové době mi nepřibyl jediný bod a to ani v mobilu a ani na webovém rozhrání. Už jsem několikrát přes aplikaci nahlašovala kolonu a dokonce jsem splnila i několik úkolů (např. ujeď prvních 16 km, první hlášení, apod) za které mi byly na trasu umístěny "bonbonky" s body. Jenže ani po jejich sebrání se mi body nepřičetly. Nevíte co bych s tím měla dělat?

Děkuji moc za případné rady.
Ajka22
Posts: 3
Send a message