Get a sneak peek at whats next for Permanent Hazards on our April 7th Office Hours!
Post by Andrejca99
A to je přesně to, že mi žádná zpráva nepřišla. Bylo mi jasné, že bych to měla mít v poště, bohužel ani se zpožděním nic.
Každopádně vše vyřešeno. Děkuju ještě jednou všem :)
Andrejca99
Posts: 6
Been thanked: 2 times
Send a message

Post by AndrejSahaj
ahojte, železnice su všetky level -5 ked je niekde podjazd popod zeleznicu aky by mala mat level takato cesta, pripade ako sa to spravne znaci?
AndrejSahaj
Posts: 1
Has thanked: 1 time
Send a message

Post by ArgiCZ
Ahoj,
zajímalo by mě, když bych omylem smazal segment, dá se to nějak obnovit?

Díky
ArgiCZ
Area Manager
Area Manager
Posts: 128
Has thanked: 43 times
Been thanked: 54 times
Send a message

Post by ArgiCZ
Ahoj,
myčka se dle pravidel zadává jako bod a klient bude navigovat na nejbližší místo na komunikaci.

K té tvé nakreslené ploše:
ulice Dvořákova je zamčená na level 3, na kterou ty nemůžeš napojovat, protože jsi level 1 editor.
Když budeš chtít něco napojit na vyšší level, stačí požádat někoho v chatu editoru, nebo napsat žádost zde na fóru v příslušném vlákně viewforum.php?f=274
ArgiCZ
Area Manager
Area Manager
Posts: 128
Has thanked: 43 times
Been thanked: 54 times
Send a message

Post by ArgiCZ
Cut segment je vyborna pomucka kdyz mas smycku a potrebujes segment rozdelit a je jedno kde (pouze na geometrickem bode). Pokud potrebujes rozdelit segment na presne urcenem miste, je nejlepsi reseni, jak psal nocommenta vyse, napojit novy segment, ten nasledne smazat a zustane ti uzel.
ArgiCZ
Area Manager
Area Manager
Posts: 128
Has thanked: 43 times
Been thanked: 54 times
Send a message

Post by ArgiCZ
Nejsi prvni, kdo poukazuje na tyto problemy, zkus nainstalovat verzi 3.9.x, jestli se to bude chovat stejne. Pozor, na ulicku na parkovisti rozhodne nemen, pres tento typ segmentu to neroutuje.
ArgiCZ
Area Manager
Area Manager
Posts: 128
Has thanked: 43 times
Been thanked: 54 times
Send a message

Post by AtirisSK
Ahojte,
je niekde "jednotné" miesto kde sa evidujú požiadavky používateľov na zmeny / prípadne nové funkcie vo Waze? Ten posledný veľký prechod na verziu 4 ma troška funkčne sklamal (čo bola podľa mňa daň za zmeny vzhľadu)... ale čo už, aspoň by som rád pridal hlas nejakým funkciám do budúcnosti. Dá sa to niekde?

Konkrétne ma (momentálne :P) trápi toto:
  • - nie je možné zadať ktoré diaľnice môžem používať (teda na ktoré mám diaľničnú známku) - v zmysle že budú špecifikované krajiny (SK / CZ zaškrtnem že OK - tam mám diaľničnú známku, inde nie, teraz keď chcem použiť diaľnicu len po okraj štátu a ďalej ísť mimo diaľnice je to neriešiteľný problém...)

    - nebolo by možné mať nahovorené všetky druhy udalostí?
    Najhoršie pre mňa je ak ma waze upozorní na nebezpečie na ceste, ale aby som zistil aké, musím sa pozerieť na navigáciu a čítať malé písmenká, teda miesto toho aby povedal že "pozor, odstavené vozidlo" (a ja môžem ďalej sledovať cestu) ... núti ma, aby som sa pozeral na display a čítal maličký text, myslím, že ak by mi nepovedal nič, alebo nezobrazil detaily, tak by to bolo pre jazdu bezpečnejšie, keďže by som nespúšťal oči z vozovky.
    Pričom pridať pár nových hlasových hlášok by nemal byť neriešiteľný problém.

    - pridať farebné schémy mapy (aspoň tak ako boli kedysi) - súčasná varianta modrej (prípadne zelenej) čiary (najmä na sivom nočnom podklade) je menej kontrastná ako boli predchádzajúce verzie, pre mňa sa čitateľnosť mapy viditeľne zhoršila (i napriek odstráneniu záplavy wazerov, čo bol pozitívny krok)

    - umožniť nastaviť jazyk vyhľadávania nezávisle od primárneho jazyka zariadenia (ktorý veľa ľudí používa v angličtine aby mohol byť aktivovaný príkaz "ok google" - a potom keď poviem "Košice" vyhľadá mi "Graffiti Waterloo, Belgium - reálny príklad, teraz som skúšal)

    - umožniť vypnúť požiadavku na vytovrenie fotografie (blížim sa k cieľu, rád by som videl parkoviská, a polku screenu mi prekryje žiadosť o fotku, ak niekto má na to mobil, tak ok, ale ak nie, mala by byť možnosť to niekde vypnúť)

    - uvítal by som vypnutie navigovania v momente, keď som prišiel dostatočne blízko k cieľu a začínam sa vzďaľovať (teraz ma to do nekonečna naviguje k cieľu, i napriek tomu, že hľadám miesto na zaparkovanie)

    - waze by si už raz mohlo zapamätať, že moje palivo je diesel (teraz to musím nastavovať vždy pri väčšej aktualizácii)

    - prestalo mi fungovať triedenie čerpacích staníc (toto sa mi stalo pred mesiacom) = pri ceste KE - BA keď som si zadal že chcem tankovať dostával som stanice štýlom: 1. reklama, 2. 120 km odo mňa 210 minút mimo trasu, 3. 98 km odo mňa 170 minút mimo trasu... dokonca mi waze odporúčal aj čerpačku vzdialenú vyše 5 hodín mimo trasu pričom tú okolo ktorej som prechádzal mi nájsť nevedel (predtým to išlo určite lepšie)

    - položka "Prenos dát" prestala zobrazovať počet prenesených dát (čo bol častý argument ktorý som používal pri odporúčaní waze ostatným - že pozri, šak mi to spotrebovalo len 15 MB, teraz im neukážem nič, všetci budú chcieť offline kvôli dátam a obávať sa stoviek MB)

    - zobrazovanie času "medzicieľa" a "cieľa" by malo byť medzi základnými informáciami (aj keď mám nastavený medzicieľ, stále by som potreboval vedieť kedy je plánovaný príchod do cieľa, teraz to musím rozklikávať)

    - pri použití tunelu alebo strate gps signálu sa predpnúť do "gps offline" režimu ... teda pokračovať očakávanou rýchlosťou aspoň pár minút, prípadne kým človek nevýjde z tunela, môže sa niekde nerušivo zobraziť varovanie že pozícia je len predpokladaná ... hlavne aby sa nestávalo to čo teraz: idem 90kou tunel, pred vjazdom všetko ok, vidím začiatok aj koniec tunela, zjazd za tunelom, aj nasledujúce cesty... pokračujem rovnakou rýchlosťou, waze stratí signál, a stane sa toto: waze zozoomuje na najväčšie priblíženie a zobrazuje úsek cesty dlhý asi 100 m (načo mi je toto dobré, keď vidím len čiaru cesty?) poprípade druhá možnosť je, že odscrolluje mapu na predpokladanú pozíciu (pokojne aj 500 m od posledného stabilného signálu) a ukáže mi úplne inú oblasť pekne nazoomovanú cez ktorú ani nejde moja trasa, teda, kým neposúvam mapu počas jazdy ručne, nemám možnosť sa pozrieť ako vyzerá trebárs odbočka za tunelom... samozrejme, signál sa chytí až keď už som mal byť na zjazde...

    - prehľad o udalostiach na trase je ešte niekde vo verzii 4 (ideálne aj s pozíciou medzicieľa)?

    - nový bod jazdy by mal byť zadávateľný tak, že je možné zadať vyhľadaný cieľ týmito spôsobmi:
    • - - ako bod prejazdu (teda cieľ sa nezmení, nový bod je medzicieľ - to je súčasná vlastnosť),
      - - alebo ako ďalší cieľ (teda pôvodný cieľ by sa stal medzicieľom - bodom prejazdu a novo zadaný bod by sa stal cieľom)
    Teraz keď zistím, že chcem chcem niekam pokračovať, tak to nie je možné zadať tak, aby som vedel kedy tam budem cestou cez súčasný cieľ (len kompletne zrušiť cestu a naplánovať znova).

    - nové zoomovanie je horšie (nie je možné nastaviť jedným prstom aby sa v krokoch odzoomovalo - teda odzoomovanie o jeden krok) ... funkčne si myslím pohoršilo, ale vyzerá cool :)
Isto by ma ešte niečo napadlo, a rád by som aj niečo pridal oficiálne alebo zahlasoval za nejaké návrhy, ale neviem kde... Prípadne ak by ste niečo z toho vedeli posunúť kam treba (ak by sa vám páčilo) bolo by to super.

Ďakujem
AtirisSK
Posts: 2
Been thanked: 3 times
Send a message

Post by Ato190f1
Ahojte, mám otázku, k čomu slúži funkcia Obydlie vo WME ? Má to nejakú funkcie ako číslovanie domov alebo ako a kedy sa to používa. Všimol som si totiž, že niekde je to využívane masívne (Košice napr.) a inde len riedko alebo sem tam pri nejakom dome či bytovke... Vďaka za odpoveď.
Ato190f1
Posts: 79
Has thanked: 14 times
Been thanked: 2 times
Send a message

Post by Ato190f1
Ahojte wazeri,

Mám taký problém resp. otázku na Vás... Nie vždy sa mi stane, že ak som na diaľnici alebo rýchlostnej ceste, kde je odpočívadlo s benzínkou na oboch stranách súčasne a chcem napr upraviť alebo aktualizovať ceny paliva na ČS, tak neviem, ktorú z nich si vybrať, nakoľko píše tam len Slovnaft a nič viac.

No včera ako som šiel do PP som si cestou všimol, že na niektorých ČS píše že Slovnaft a smer napr Košice a Prešov, (viď obrázok v prílohe).


Vieme tento popis pre lepšie určenie jednotlivých ČS nejako ručne zadávať alebo ako to vôbec funguje, že je tam zadaný smer... Neviem či som to vhodne popísal, takže ak by ste mali otázky k tomu kľudne sa pýtajte, rád to objasním a dovysvetlím čo som chcel...

Taktiež aj vo viacerých mestách na východnom Slovensku sú dve benzínky vedľa seba a je ťažké identifikovať ktorá je ktorá... 

Vďaka za každú odpoveď.  :D   ;)
 
Waze screenshot.jpg
(104.27 KiB) Downloaded 72 times
  
 
 
 
 
Ato190f1
Posts: 79
Has thanked: 14 times
Been thanked: 2 times
Send a message

Post by Ato190f1
@porubcan a @Bew1One Ďakujem Vám za odpoveď.


A ak poznám také prípady aj na D1 prípadne vo väčších mestách na výhodnom Slovensku, ako to mám v aplikácii Waze, prípadne cez editor nahlásiť ? Ako chybnú adresu alebo... ako to správne pomenovať, že tam chýba rozlíšenie smeru... prípadne v editore zadať len poznámku do mapy s popisom ?


Napríklad spomenie ČS Slovnaft v Michalovciach kde sú v oboch smeroch... tam je to nutné opraviť a zaeditovať tie smery...

https://waze.com/sk/editor?env=row&lat= ... =183412802

Ale samozrejme tie požiadavky budem smerovať už inde a nie tu.  ;) To len pre uvedenie príkladu.
 


Vďaka veľmi pekne za odpovede a pomoc.
 
Ato190f1
Posts: 79
Has thanked: 14 times
Been thanked: 2 times
Send a message