Alternativne trasy
Zdravim,
Mam pocit, ze pred par dnami Waze zmenilo algoritmus vyhladavania alternativnych tras. Ako keby sa snazil ako alternativne najst cesty vyrazne odlisne od tej najrychlejsej, aj ked ich celkovy cas a vzdialenost su podstatne horsie ako pri najkratsej ceste.
Priklad: trasa z Bratislavy (Trencianska) do Hamuliakova. Este nedavno Waze ponukalo trasy cez Slovnaftsku, alebo D1, Gagarinovu, Mierovu, pripadne roznymi bocnymi cestickami podla intenzity dopravy. Vzdy to ale koncilo na ceste 63 az po Dunajsku Luznu a potom vpravo na Hamuliakovo. Teraz dostavam ako moznost jednu rychlu trasu (niektoru z tych co predtym) a k tomu dve vacsinou uplne nezmyselne - cez Samorin (!) alebo Kosariska. V praxi to znamena, ze alternativne trasy stracaju vyznam, lebo su nepouzitelne.
Viete niekto co sa stalo ?
P.
Mam pocit, ze pred par dnami Waze zmenilo algoritmus vyhladavania alternativnych tras. Ako keby sa snazil ako alternativne najst cesty vyrazne odlisne od tej najrychlejsej, aj ked ich celkovy cas a vzdialenost su podstatne horsie ako pri najkratsej ceste.
Priklad: trasa z Bratislavy (Trencianska) do Hamuliakova. Este nedavno Waze ponukalo trasy cez Slovnaftsku, alebo D1, Gagarinovu, Mierovu, pripadne roznymi bocnymi cestickami podla intenzity dopravy. Vzdy to ale koncilo na ceste 63 az po Dunajsku Luznu a potom vpravo na Hamuliakovo. Teraz dostavam ako moznost jednu rychlu trasu (niektoru z tych co predtym) a k tomu dve vacsinou uplne nezmyselne - cez Samorin (!) alebo Kosariska. V praxi to znamena, ze alternativne trasy stracaju vyznam, lebo su nepouzitelne.
Viete niekto co sa stalo ?
P.
Re: Alternativne trasy