Get a sneak peek at whats next for Permanent Hazards on our April 7th Office Hours!

Post Reply

Alternativne trasy

Post by Mullah14
Zdravim,

Mam pocit, ze pred par dnami Waze zmenilo algoritmus vyhladavania alternativnych tras. Ako keby sa snazil ako alternativne najst cesty vyrazne odlisne od tej najrychlejsej, aj ked ich celkovy cas a vzdialenost su podstatne horsie ako pri najkratsej ceste.
Priklad: trasa z Bratislavy (Trencianska) do Hamuliakova. Este nedavno Waze ponukalo trasy cez Slovnaftsku, alebo D1, Gagarinovu, Mierovu, pripadne roznymi bocnymi cestickami podla intenzity dopravy. Vzdy to ale koncilo na ceste 63 az po Dunajsku Luznu a potom vpravo na Hamuliakovo. Teraz dostavam ako moznost jednu rychlu trasu (niektoru z tych co predtym) a k tomu dve vacsinou uplne nezmyselne - cez Samorin (!) alebo Kosariska. V praxi to znamena, ze alternativne trasy stracaju vyznam, lebo su nepouzitelne.
Viete niekto co sa stalo ?

P.
Mullah14
Posts: 5
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

POSTER_ID:16802461

1

Send a message

Post by foxitrot
Nie. Malokedy nas o tom informuju. Ale algoritmy vyhladavania idealnej trasy a vhodnych alternativ asi este budu menit nonstop dlhe roky (a mozno navzdy) - to je hadam to najdolezitejsie z celeho Waze. Takze s taketo zmeny mozu byt na dennom poriadku.
foxitrot
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 7263
Has thanked: 1282 times
Been thanked: 649 times
Send a message
...with the good old crashing :roll: Symbian 2.1.99.114 (on N-E52), while
trying to get used to the good new asocial Android 4.xx.0.yyy (on OP-X March-me-Low).

Post by foxitrot
Vtáčí zob, alebo granule?
(Či ako pre koho?)

Sent from a touch display, which took care of perfectly scrambling my thoughts.
foxitrot
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 7263
Has thanked: 1282 times
Been thanked: 649 times
Send a message
...with the good old crashing :roll: Symbian 2.1.99.114 (on N-E52), while
trying to get used to the good new asocial Android 4.xx.0.yyy (on OP-X March-me-Low).

Post by foxitrot
Nadviažem na pôvodnú tému. Zjavne sa zas niečo zmenilo v serverovni, aplikácia mi práve ponúka niekedy štyri, niekedy až päť trás (BA-ZA) [emoji50]

(Alebo som niečo prespal?)

(Screenshoť neskôr.)

Sent from a touch display, which took care of perfectly scrambling my thoughts.
foxitrot
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 7263
Has thanked: 1282 times
Been thanked: 649 times
Send a message
...with the good old crashing :roll: Symbian 2.1.99.114 (on N-E52), while
trying to get used to the good new asocial Android 4.xx.0.yyy (on OP-X March-me-Low).

Post by masvbr
foxitrot wrote:Nadviažem na pôvodnú tému. Zjavne sa zas niečo zmenilo v serverovni, aplikácia mi práve ponúka niekedy štyri, niekedy až päť trás (BA-ZA) [emoji50]

(Alebo som niečo prespal?)

(Screenshoť neskôr.)

Sent from a touch display, which took care of perfectly scrambling my thoughts.
muzu potvrdit, taky jsem mel v sobotu ctyri varianty, jenze mam betu, tak neivm jestli je to betou nebo je to vsude ... jen mi vadilo, ze to v seznamu nezobrazuje taky barevne odlisene (betou?) a na mape jsem videl jen 3 barvy/trasy (moc jsem to nezkoumal, zrejme tam byla jen mala odchylka).
masvbr
Map Editor - Level 5
Map Editor - Level 5
Posts: 1243
Has thanked: 341 times
Been thanked: 187 times
Send a message
LC, [L5] CM Czech Republic, WME Beta, Android + Waze Beta Client, https://www.wazer.cz

Post by Mullah14
petk0: mas na mysli cukriky asi, ze ? :)
Nevidim taku volbu v menu.
Mullah14
Posts: 5
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time
Send a message

Post by petk0
a nemas zapnute zbieranie kolacikov? mne sa take stalo este na symbiane a tiez som nechapal tie skratky. Az vdaka foru sme na to prisli. Je este tato volba v menu? :)
petk0
Area Manager
Area Manager
Posts: 1229
Has thanked: 250 times
Been thanked: 156 times
Send a message
Huawei P9 Lite Android 6. Xiaomi Redmi Note 4 Android 7.1.2

Post by petk0
Uz to v menu nieje, ja to este mam na nokii so symbianom. Preferovalo to cesty kde bolo rozsipane zradlo...

http://imageshack.com/a/img198/9029/88xb.jpg
petk0
Area Manager
Area Manager
Posts: 1229
Has thanked: 250 times
Been thanked: 156 times
Send a message
Huawei P9 Lite Android 6. Xiaomi Redmi Note 4 Android 7.1.2

Post by Sibstr
Nebo že by to měla na svědomí proběhlá rekategorizace???
Sibstr
Area Manager
Area Manager
Posts: 617
Has thanked: 74 times
Been thanked: 163 times
Send a message
[L4] AM Čechy

Post by spoodyenator
petk0 wrote:Uz to v menu nieje, ja to este mam na nokii so symbianom. Preferovalo to cesty kde bolo rozsipane zradlo...

http://imageshack.com/a/img198/9029/88xb.jpg
no neviem ci zradlo ono to je stale a toto zobrazi pri prechadzani novonakreslenej ceste
spoodyenator
Posts: 121
Been thanked: 3 times
Send a message