Post by foxitrot
Bratislava, krizovatka Mytna / Vazovova - bolo tam zopar chyb (bud ich napachal nOvYl, alebo niekto este pred nim) a vacsinu sa mi podarilo opravit, ale blokuje ma zamknuty uzol 52849690 - takze nejaky AM by prosim mohol v Cartouche odstranit konektivitu z jednosmerneho segmentu https://world.waze.com/cartouche_old/?z ... 1=61105108 do oboch segmentov Mytnej v jeho protismere.

A este detektivna otazka: preco sa priblizne v tom spominanom uzle (na trase Racko - Kolarko, vidiet v klientovi, aj v LiveMap + Navigation Addon) dozvedam, ze "odbocte mierne v pravo (do ....)" alebo "keep right (onto Námestie 1. mája)"? Nevidim tam ziaden zalomeny segment tesne pred/za uzlom... :?:
foxitrot
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 7263
Has thanked: 1283 times
Been thanked: 649 times
Send a message
...with the good old crashing :roll: Symbian 2.1.99.114 (on N-E52), while
trying to get used to the good new asocial Android 4.xx.0.yyy (on OP-X March-me-Low).

Post by foxitrot
guri211 wrote:
foxitrot wrote:A este detektivna otazka: preco sa priblizne v tom spominanom uzle (na trase Racko - Kolarko, vidiet v klientovi, aj v LiveMap + Navigation Addon) dozvedam, ze "odbocte mierne v pravo (do ....)" alebo "keep right (onto Námestie 1. mája)"? Nevidim tam ziaden zalomeny segment tesne pred/za uzlom... :?:
Vsimnem si to nabuduce v klientovi, nezda sa mi ze tam bol problem. Pripustal by som to este priamo na Kollarku, kde je naozaj pokracovanie z Mytnej na Nam. 1. maja mierne zahnute.
Skus na starsom klientovi navigaciu z A do B (co v 3-ke vyhodili - dufam ze len docasne).

Tomu Nam. 1. maja nerozumiem uz vobec, ale skor ma zaujima to odbocenie, pretoze ten usek je priamy.
foxitrot
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 7263
Has thanked: 1283 times
Been thanked: 649 times
Send a message
...with the good old crashing :roll: Symbian 2.1.99.114 (on N-E52), while
trying to get used to the good new asocial Android 4.xx.0.yyy (on OP-X March-me-Low).

Post by foxitrot
guri211 wrote:Zahada vyriesena - problem bol v Y krizovatke, za ktorou nasledovali dve Mytne.
Fiha - tak aj takto sa da vynutit "odbocenie" bez nepeknej upravy geometrie?
foxitrot
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 7263
Has thanked: 1283 times
Been thanked: 649 times
Send a message
...with the good old crashing :roll: Symbian 2.1.99.114 (on N-E52), while
trying to get used to the good new asocial Android 4.xx.0.yyy (on OP-X March-me-Low).

Post by foxitrot
Bratislava: Prvy usek Tehelnej od Vajnorskej (popri parkovisku vedla policajtov) je v skutocnosti obojsmerka: https://world.waze.com/cartouche/?zoom= ... s=79329642
foxitrot
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 7263
Has thanked: 1283 times
Been thanked: 649 times
Send a message
...with the good old crashing :roll: Symbian 2.1.99.114 (on N-E52), while
trying to get used to the good new asocial Android 4.xx.0.yyy (on OP-X March-me-Low).

Post by foxitrot
shalafi wrote:Kedze ide v podstate o tu istu situaciu, vyriesil som to analogicky. Sice ti, ktori uz idu v "spravnom" pruhu dostanu zbytocnu hlasku "keep xxxx", ale to je v ramci normy.

Edit: Ona ta hlaska mozno ani nie je zbytocna - kto sa tam nevyzna bude mat istotu, ze uz ide v spravnom pruhu.
:( Keby tak bolo mozne dat hocikde v priestore krizovatky explicitny hint pre navigator, nezavisle od tvaru spojenych segmentov... Takto je to niekedy len zonglovanie s nazvami a typmi segmentov, ich lamanim v urcitom tvare tesne pred uzlom :? kompromisy medzi realistickym tvarom ciest a tym, co by mal navigator povedat.
foxitrot
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 7263
Has thanked: 1283 times
Been thanked: 649 times
Send a message
...with the good old crashing :roll: Symbian 2.1.99.114 (on N-E52), while
trying to get used to the good new asocial Android 4.xx.0.yyy (on OP-X March-me-Low).

Post by foxitrot
guri211 wrote:FYI osobne som mal tu cest vidiet ako to vyzera ked Waze pracuje spravne (nie u nas) a je to spica:
- Snazi sa vas poslat cestou aby ste museli co najmenej zastavovat (tam kde su zelene vlny s ohladom na dennu dobu) aj keby tato cesta bola o par sekund dlhsia ako alternativa;
- Obchadza svetelne krizovatky ak na seba vyrazne nenadvazuju;
- Na krizovatkach s pravidelnym cyklom kde treba zastavit, vam slideshow s okolitymi informaciami prestane ist cca 5 sekund pred naskocenim zelenej a vrati vas do mapy;
Suvisiace vlakno: Timing of the Traffic Lights (http://world.waze.com/forum/viewtopic.php?f=16&t=13714).
foxitrot
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 7263
Has thanked: 1283 times
Been thanked: 649 times
Send a message
...with the good old crashing :roll: Symbian 2.1.99.114 (on N-E52), while
trying to get used to the good new asocial Android 4.xx.0.yyy (on OP-X March-me-Low).

Post by foxitrot
K D1 treba pripojit odbocku na Ladce - rampa je odpojena https://world.waze.com/cartouche/?zoom= ... 0,79380934
Treba na to nejakeho AM(3) geroja. Potom sa mozu zatvorit dve URka na tom segmente.
foxitrot
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 7263
Has thanked: 1283 times
Been thanked: 649 times
Send a message
...with the good old crashing :roll: Symbian 2.1.99.114 (on N-E52), while
trying to get used to the good new asocial Android 4.xx.0.yyy (on OP-X March-me-Low).

Post by foxitrot
shalafi wrote:Hm, nebola napojena ani rampa Ladce -> D1 (smer Sverepec), tak som to (po sebe) opravil :oops:
"Aj majster tesar sa utne" ;)
Ani ja som si to nevsimol, asi preto, ze UR-ka boli v opacnom smere.
ale konektivita tuto hore vyzera v starom editore dost divoko:
Libore, robil si to v Papyruse?
To je moja nocna mora kombinacie Cart.+jednosmerka+Pap., nastastie si uz pamatam, ako to odstranovat.
(Asi sa pokusim urobit navod, ako ta chyba vznikne. Nech clovek vie, v akom okamihu moze ten problem ocakavat a vsimne si ho.)
foxitrot
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 7263
Has thanked: 1283 times
Been thanked: 649 times
Send a message
...with the good old crashing :roll: Symbian 2.1.99.114 (on N-E52), while
trying to get used to the good new asocial Android 4.xx.0.yyy (on OP-X March-me-Low).

Post by foxitrot
shalafi wrote:odstranit to nie je problem, v starej cartouche .. mna by skor zaujimalo, ako to vznika (a keby sa nam normalne aktualizovala mapa, tak aj ci je Waze schopny po niecom takomto navigovat (do protismeru))
Podla toho, co mi niekde odpovedali, by s tym routing servery nemali mat problem. Vraj, a.k.a. JPP.
Ten vznik skusim nasimulovat.
foxitrot
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 7263
Has thanked: 1283 times
Been thanked: 649 times
Send a message
...with the good old crashing :roll: Symbian 2.1.99.114 (on N-E52), while
trying to get used to the good new asocial Android 4.xx.0.yyy (on OP-X March-me-Low).

Post by foxitrot
BA krizovatka Vrakunska-Uzbecka-Železničná-Hradská. IMHO
  • segment 78118950 (a radsej aj 78118944 v protismere) by sa urcite nemal volat Uzbecká,
  • segment 78118947 (a radsej aj 58925626 v protismere) by sa urcite nemal volat Vrakunská.
foxitrot
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 7263
Has thanked: 1283 times
Been thanked: 649 times
Send a message
...with the good old crashing :roll: Symbian 2.1.99.114 (on N-E52), while
trying to get used to the good new asocial Android 4.xx.0.yyy (on OP-X March-me-Low).