Post Reply

Segmentacja nowych tras

Post by alphatauri
Witam,
Od pewnego czasu zauważam, że wszystkie moje nowe trasy pojawiają się w cartuche jako bardzo krótkie segmenty. Jest to bardzo denerwujące przy edycji. Początkowo myślałem, że to problem mojego urządzenia, ale zdaje się, że to raczej coś na serwerzea, bo edytowałem jedną trasę zrobioną przez innego wazera i też była tak poszatkowana. Żeby to obejść podczas edycji, muszę najpierw usunąć wszystkie wygenerowane szlaki, a potem utworzyć nowy szlak z archiwum. Zajmuje to nieco czasu, ale o wiele mniej, niż w przypadku łączenia kilkusetmetrowych segmencików.

Czy ktoś jeszcze się z tym spotkał? Wydaje się, że problem występuje od jakiegoś miesiąca, może dwóch. Jeśli to coś powszechnie występującego, to zgłoszę to do supportu.
alphatauri
Posts: 45
Been thanked: 1 time

POSTER_ID:325716

1

Send a message

Post by alphatauri
Niestety chodzi mi o proste odcinki, pokonywane bez żadnych zakrętów ani zatrzymań z w miarę stałą prędkością i bez przecinania żadnych innych szlaków, po prostu klasyczne walcowanie drogi. Kiedyś tak nie było, takie długie odcinki były zawsze traktowane jako jeden aż do zatrzymania lub zakrętu. To ma sens, obecnie, jadąc przez 10 km miejscowość uzyskamy mnóstwo małych odcinków z węzłami, które trzeba potem kolejno edytować i sprawdzać, czy węzły mają właściwe połączenia, albo scalać je i usuwać niepotrzebne węzły.
alphatauri
Posts: 45
Been thanked: 1 time
Send a message

Post by alphatauri
A to szkoda, bo jest jeszcze co walcować ;)
alphatauri
Posts: 45
Been thanked: 1 time
Send a message

Post by alphatauri
OSM to bardzo dobry projekt, ludzie podnoszą już głosy, żeby połączyć z nim waze'a - byłoby to z korzyścią dla obu pomysłów, ale nie zależy to niestety od zwykłych wazerów. Poczekamy, zobaczymy! A szybkość walcowania zależy od ilości użytkowników w naszym kraju, jest ich coraz więcej. Jak ja zaczynałem, to Polska była jedną białą plamą, a teraz można już praktycznie po niej się poruszać z wazem, dlatego cierpliwości, wywalcujemy wszystko na pewno :-)
Ale to raczej temat na inny wątek, więc póki co, poczekam cierpliwie na wypowiedzi innych w sprawie segmentacji.
alphatauri
Posts: 45
Been thanked: 1 time
Send a message

Post by alphatauri
Rozumiem, że jeździsz tylko po już utworzonych trasach. Wtedy rzeczywiście nie ma co walcować, bo robi się bałagan. Ale zachęcam jednak do walcowania na wszelkich nowych trasach, bo w ten sposób ulepszamy waze'a. Jeśli masz problemy z edycją tras, a jesteś zainteresowany zarządzaniem jakimś regionem, koniecznie zgłoś się na Area Menagera - będziesz mógł bez problemu edytować wszystko na swoim obszarze.
alphatauri
Posts: 45
Been thanked: 1 time
Send a message

Post by alphatauri
No właśnie, też to zauważyłem, że nie da się tworzyć tras z archiwum. W każdym razie zgłosiłem już obie sprawy do supportu i obiecali, że się tym zajmą. Jeśli chodzi o segmentację, otrzymałem informację, że waze stosuje rodzaj wykrywania kątów skrętu do dzielenia odcinków, prawdopodobnie jest to ustawione na zbyt mały kąt i fragmentacja odbywa się nawet przy lekkich łukach, stąd problem.

Próbowałem właśnie radzić sobie z problemem segmentacji usuwając najpierw wszystkie segmenty danego odcinka trasy, a później tworząc je z archiwum, ale niestety nie da się tego już robić. Mam nadzieję, że to niedługo poprawią.
alphatauri
Posts: 45
Been thanked: 1 time
Send a message

Post by freddiechopin
A ile to jest "bardzo krótkie"? Bo jeśli - jak dalej piszesz - kilkaset metrów, to wg mnie tak jest cały czas.

Klient dzieli odcinek na segmenty gdy są zakręty lub zmiana prędkości. Jak dla mnie mógłby w ogóle nie dzielić, no ale jest jak jest.

4\/3!!
freddiechopin
Posts: 256
Send a message

Post by freddiechopin
Hmm... Niewiele pomogę, bo rzadko walcuję tak długie odcinki.

4\/3!!
freddiechopin
Posts: 256
Send a message

Post by freddiechopin
Nigdy wszystkiego nie wywalcujemy, więc ja osobiście z dużą uwagą przyglądam się innemu projektowi, a mianowicie openstreetmap.org (;

4\/3!!
freddiechopin
Posts: 256
Send a message

Post by Rewizor
Nie używam prawie wcale walca. Za często mi się zdarzało, że drogi mi się potem dublowały. To niestety skutek inercji Waze. Ale mam inny problem. Ostatnio nie mogę przeszkształcić tras po których jechałem w drogi. Nie wiem niestety czy to tylko u mnie, czy u innych też. Poczekam jeszcze ze dwa dni i napiszę do supportu jeśli nic się nie zmieni.
Rewizor
Posts: 15
Send a message