Neplatí problém s poměrem junctionu a přechodů kategorii hlavně u tras s nízkými, nebo žádnými gps daty? V trase s dostatkem dat je snad vliv dat, už tak dominantní, že to právě přináší i obrácený problém . O datech nevhodně přebíjejí penalizaci a kazící routing se psalo naposledy v topicu Střídání trasy na cca 500 metrech.... A navržené řešení není z mé šišky, ale je modifikace řešení z wikišišky, jen teď nemám čas to dohledat . Ale Wiki je jen návod a zkušenost je pro mne cenina nejvyšší a proto je to jen návrh . Není to v CZ používané řešení, ale to ještě neznamená že je špatné. Myslím, že je systémové. Nesporné je, že hlášky jsou pro klienty velmi důležité a nevyužívat je kompletně je Waze hřích .vitj wrote:Tento kompromis sice řeší hlášku, ale udělá průser v routingu, přechody kategorií mají penalizace a není to dobré. Ideální je pro routing co nejvíce držet stejnou kategorii.
Pokud je hláška problém, tak raději dejme OVL než kazit routing.
Je třeba si uvědomit, že jádro problému je právě v tomto a v podstatě se táhne celou koncepcí waze => kolektivní názor / nejednotné a nekoncepční řešení / zásahy neinformovaných editorů. Tím nemyslím, že dosavadní dlouholetí editoři to dělaly špatně a že se to v daných možnostech dalo dělat lépe. Tím myslím, že se to musí přijmou, jako fakt a vyřešit, byť za velkého úsilí.vitj wrote: .... Před nedávnem byly DSVP/DSVL všude a nebyl to tak extrémní problém, SJP/SJV funguje zatím necelý rok. Je to velký posun, ale občas nastává problém v podobných místech.
Moudro k tématu je => získat kvalitní data není o moc dražší než získat data nekvalitní, ale udělat dodatečně kvalitní data z nekvalitních je astronomicky drahé a bohužel (a to je v náš neprospěch) čím déle se nekvalita ignoruje, tím jsou ztráty větší
Dokud bylo jen DSVP/DSVL neřešil řádový uživatel rozdíl, ale teď když je volba, musí být zmaten a to se přece nemůže nikdo divit. Když jede po Major a dostane SJP/SJV. Pak pokračuje po stejné Major, ale vjede do city a je nejen vizuálně, ale i fakticky na stejné silnici a ve vizuálně stejné situaci dostane jinou hlášku (DSVP/DSVL). Rozumně nemůžeme se divit, že je zmatený a dokonce zabloudí.
S dovolením vidím jen dvě řešení, buď zrušit nové hlášky SJP/SJV, vrátit a zůstat při starém osvědčeném. Nebo najít řešení, jak ve vizuálně stejných podmínkách dostat stejnou hlášku. Je to podobné jako malý / velký kruháč. Taky si nedokáži na kulaťáku v Dejvicích představit hlášku "Na kruhovém objezdu pokračujte rovně".
Hmm, asi jsem nepochopil . Zajímavé to je určitě. Myslel jsem, že je diskuze o přiřazení, už přeložených hlášek k určitým typům křižovatek a provedení jejich sjezdů . No nic. Ještě, že mám Window Phone a tak musím jezdit podle obrázku a ne podle hlášek .
Hmm, debata na téma zapšklá paní Wazi Windowsová (původně jsem myslel, že to jen taková chvilková špatná nálada, no můžeš hádat .... jo není ) začíná někde zhruba tu.tex232 wrote: Tobě to vůbec nemluví?
Co povýšit kategorii? A nebo zrušit ty rampy a udělat z toho streat.
[L5] AM CZ, Waze 4.49.90.901 iPhone 6 & iPad Air 2, iOS 12.2
545 typů hlásek ... ke každé 4 varianty to je 2180 hlásek ...
http://www.path.cz/forum/viewtopic.php? ... =10#p14272
http://www.path.cz/forum/viewtopic.php? ... =10#p14272
[L5] AM CZ, Waze 4.49.90.901 iPhone 6 & iPad Air 2, iOS 12.2
Tobě to vůbec nemluví?grepa wrote:Hmm, asi jsem nepochopil . Zajímavé to je určitě. Myslel jsem, že je diskuze o přiřazení, už přeložených hlášek k určitým typům křižovatek a provedení jejich sjezdů . No nic. Ještě, že mám Window Phone a tak musím jezdit podle obrázku a ne podle hlášek .
[L5] AM CZ, Waze 4.49.90.901 iPhone 6 & iPad Air 2, iOS 12.2
Problem je zde, že došlo k rekategorizaci a hlavní je Primary. Tedy se neaktivuje pokyn SVP. Presto asi staci nechat to jak je s pokynem DSVP.
https://s.waze.tools/s0500.pnghttps://s.waze.tools/gc.pnghttps://s.waze.tools/beta.pnghttps://s.waze.tools/c6s.png
CM-Czech Republic
CM-Czech Republic
Bohužel je tady na výběr jen DSVP nebo OVP. Jiná varianta není. V každém případě je to odbočovací pruh a pokyn řidič dostane a na mapě je vidět, že odbočuje, tak mi to přijde dostatečné.
https://s.waze.tools/s0500.pnghttps://s.waze.tools/gc.pnghttps://s.waze.tools/beta.pnghttps://s.waze.tools/c6s.png
CM-Czech Republic
CM-Czech Republic
Tento kompromis sice řeší hlášku, ale udělá průser v routingu, přechody kategorií mají penalizace a není to dobré. Ideální je pro routing co nejvíce držet stejnou kategorii.
Pokud je hláška problém, tak raději dejme OVL než kazit routing.
Pokud je hláška problém, tak raději dejme OVL než kazit routing.
https://s.waze.tools/s0500.pnghttps://s.waze.tools/gc.pnghttps://s.waze.tools/beta.pnghttps://s.waze.tools/c6s.png
CM-Czech Republic
CM-Czech Republic
Re: [L4] - Ostrava - geometrie UR