Post Reply

Český hlas, chybí povely ...

Post by jiri-cech
V aplikaci pro Windows Phone, možná obecně v aplikacích Waze jsou min. dvě chyby v hlasové navigaci.
Asi jsem objevil Ameriku ale možná se o tom neví ?
Aplikaci i hlas jsem zkoušel instalovat 2x.

1/ Chybí povel sjeďte. Tj. před sjezdem se neozve nic nebo například po 200 metrech ... a nic.
2/ Chybí povel po 400 metrech. Tj. dozvíte se zahněte doleva ale ve skutečnosti to má být až po 400 metrech ...
jiri-cech
Posts: 4
Has thanked: 3 times
Been thanked: 3 times

POSTER_ID:16940257

1

Send a message
Last edited by jiri-cech on Tue Jun 17, 2014 9:00 am, edited 1 time in total.
NOKIA LUMIA 1020 - WP 8.1

Post by GinBook
Ahoj

Vítám tě zde na foru.

Ohledně WinPhone a hlasových povelů je to známý BUG.Nahlášený a bohužel zatím neopravený.
Waze na WinPhone je relativně krátce oproti jiným platformám, tak se pořád ladí.
GinBook
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 6810
Has thanked: 593 times
Been thanked: 1575 times
Send a message

Post by GinBook
Chyba je v poslední verzi aplikace. je to BUG.
GinBook
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 6810
Has thanked: 593 times
Been thanked: 1575 times
Send a message

Post by jiri-cech
Jen jsem se chtěl zeptat - má Waze nějakou uservoice webpage - přání, nápady ?
Že bych tam taky trochu dloubnul do supportu.

Dnes jsem jel po okruhu a shodou okolností měl Waze hlásit - po 400 metrech sjeďte.
Oba povely neumí hlásit.
Tj. Waze mlčel a já přejel, ančto na displej moc nekoukám ... :(

Další věc co mě rozčiluje je barevné téma menu - bleděmodré písmo na bílém podkladě musel vymyslet nějaký masochista. V autě na slunci a v mém věku vidím jen bleděmodrý flek. :(

Že díky CZ překladu není vidět hlasitost symbolu reproduktorku o tom už ani nemluvím.
jiri-cech
Posts: 4
Has thanked: 3 times
Been thanked: 3 times
Send a message
NOKIA LUMIA 1020 - WP 8.1

Post by jiri-cech
V angličtině tam je asi nápis Menu a reproduktorek neujede tolik doprava.
Takhle tam nejsou vidět ty tři stupně nastavení - čárky - )))
Nechal bych tam klidně původní "Menu" nebo "Volby" - i když to už zavání politikou, to snad raději ne.

Hlavně ať spraví ten hlas sakra ...
Zdravím a děkuji.
jiri-cech
Posts: 4
Has thanked: 3 times
Been thanked: 3 times
Send a message
Attachments
NOKIA LUMIA 1020 - WP 8.1

Post by jiri-cech
A zmenšit trochu font slova Nabídka by nešlo ?

Hm, tj. Waze chybí hlasové povely, nevím jak nahlas mám nastavené ty funkční, to je bída.
Skoro bych řekl, že je to ze strany Google naschvál aby potřeli minoritní platformu ?

Vracím se zatím k NOKIA HERE drive.
Sice má navigační inteligenci bublajícího bahna ale alespoň mluví jak má a barevné téma je pro mě čitelnější. Škoda.
jiri-cech
Posts: 4
Has thanked: 3 times
Been thanked: 3 times
Send a message
NOKIA LUMIA 1020 - WP 8.1

Post by komichal
Zdravím dalšího uživatele WP. :)
Ve skutečnosti tam chybí ještě jeden povel - "po 1 kilometru" nebo možná "po 800 metrech", už přesně nevim, který to je.
Dočasným "řešením" je používání anglických navigačních instrukcí. Což je samozřejmě nekomfortní a já doufám, že se bugy podaří opravit co nejdřív. Dloubnu do supportu, ať se probudí.
komichal
Area Manager
Area Manager
Posts: 931
Has thanked: 324 times
Been thanked: 291 times
Send a message

Post by komichal
Nezbývá než napsat na support@waze.com. A chce to nějak rozumnou angličtinu. Čím víc lidí do nich bude dloubat, tím větší šance, že se s tím něco stane.
To téma je opravdu hrůza, obecně vzato nad barevným vyladěním témat se ve waze moc nepřemýšlí, viz. celobílé menu při nočním režimu.
Věci týkající se překladu můžu upravit já. Kde konkrétně není vidět reproduktorek díky překladu? Hodil by se obrázek, na mé Lumii 925 si to nějak nevybavuju. Zkusím to pak trochu přeformulovat či zkrátit.
komichal
Area Manager
Area Manager
Posts: 931
Has thanked: 324 times
Been thanked: 291 times
Send a message

Post by komichal
Aha totok, jo to tu mám taky. Menu bych tam asi nedával, někdo by mohl hudrat, že to není lokalizované. :) Jsem pro Volby. Akorát to nenacházím jako WP-specific resource, takže ta změna by nejspíš ovlivnila i další zařízení (Android, iOS), kde to problémy nedělá. Skoro bych řekl, že by bylo výhodnější to nechat takto. Třeba se tu vynoří ještě někdo další a rozsekne to. Prozatím jsem zažádal o vytvoření zvlášť lokalizovatelného stringu pro WP, pokud nám vyhoví, bude to řešení.

Edit: vytvořit separátní string pro WP neprošlo, celkem to chápu, jako minoritní platforma to nemá nárok na extra pozornost a je potřeba, aby se to vždycky co nejvíc "svezlo" s lokalizací pro ostatní OS. V tom případě bych to nechal takto, protože jakýkoliv jiný překlad než "Nabídka" není úplně dobrý.
komichal
Area Manager
Area Manager
Posts: 931
Has thanked: 324 times
Been thanked: 291 times
Send a message

Post by komichal
Kontrolu nad velikostí fontu nemáme. Hlasitost povelů si já osobně stejně nastavuji mechanickými tlačítky na boku telefonu, kde je zobrazována ve třiceti krocích.
Obecně vývojáři ve Waze teď nezažívají plodné období, vypouští ven verze plné docela zásadních a dlouho dopředu reportovaných chyb. I na Androidu. Tedy není to snaha Googlu o odstavení jiné platformy. Je to prostá lidská neschopnost.
Návrat k HERE chápu, též na delší, neznámé trasy Waze na WP nepoužívám, protože potřebuju spolehlivý hlas.
komichal
Area Manager
Area Manager
Posts: 931
Has thanked: 324 times
Been thanked: 291 times
Send a message