חישוב מסלול

פורום זה נועד בכדי לתאם בין משתמשים שונים אשר מעוניינם לעזור בפיתוח תוכנת המיפוי. בנוסף משתמשים יוכלו להציע רעיונות לפיתוח.

מנהל: מנהלי פורומים

Bookmark and Share

חישוב מסלול

הודעהעל ידי fisherofer ב 11/07/2009 ב- 07:12:22

שלום ברצוני לרשום כמה דברים שממש משגעים אותי ואז אני מקווה שלאט לאט הם יעלמו
1 אם אני רוצה לנסוע מבית שאן לירושליים או ההפך
למה אין אפשרות לנסוע דרך הבקעה והתוכנה מכוונת אותי דרך כביש 6
למי שלא יודע אני מבצע נסיעה מערבה ואז לירושליים כלומר מוסיף שעה וחצי !!!!!
לצערי בדרך מירושלים לצפון התוכנה כיוונה אותי דרך כביש 6 ( עצוב מאוד )

2 כשאני רוצה לנסוע לרכוב תרשיש בשוהם מפתח תקווה אני מגיע בתורה מעולה לכניסה האחורית ושם יש ניווט שוב לעקוף בצורה עצבנית או משמאל ( בכניסה ) או ימין בהמשך ולא לנסוע ישר ( כמו שאמור להיות )

בחישוב מסלולים במרכז אין חישוב בדרכים ראשיות בשעות העומס ומרזורים ( אני משתמש ב MIO )

כשאני בוחר יעד למה הוא רק מראה אותו ולא בוחר אותו כיעד ( חוסך לי זמן ) או יציג לי אפשרות לבחירה כסוג יעד או דרך לא רק נקודה על המסך ללמוד מ IGO בבקשה

מעבר אוטומטי למצב לילה ?

למידת דרכים שנהג מסויים אוהב ( מקל על אחרים שיסעו עם ה GPS )
fisherofer
משתמש פעיל 2
משתמש פעיל 2

Bookmark and Share

Re: חישוב מסלול

הודעהעל ידי dannytag ב 11/07/2009 ב- 12:41:10

שלום,

העלת הרבה בעיות שונות. אנסה לענות לך כמיטב יכולתי. אל תתרשם מתואר המנהל שהוצמד לי. אני משתמש כמוך והניהול שלי מסתכם באזור קטן במפה.

1. לגבי הניווט בין בית שאן לירושלים, בדקתי את העניין באמצעות האפשרות החדשה שקיימת כיום לבצע חישוב מסלול בעמוד הראשי. נראה שאכן יש בעייה בניווט לאורך כביש הבקעה, למרות שבאתר לא מתבצע ניווט דרך כביש 6, אלא דווקא עוזב את כביש הבקעה בצומת מחולה ומתעקש לנסוע דרך גב ההר.
ראה: http://www.waze.co.il/homepage/?zoom=2&lat=32.13052&lon=35.34946&layers=BTTTT&from_lon=35.51923546311127&from_lat=32.493815314163506&from_seg=-1&to_lon=35.18350443778135&to_lat=31.77477220433133&to_seg=-1

גם כאשר מנסים לבצע חישוב מסלול לחלק מהמסלול, הניווט פונה בצומת מחולה, וחוזר חזרה לכביש בקעה. כך שבהחלט יש כנראה בעייה במפה של כביש הבקעה, אבל בינתיים לא הצלחתי לזהות את הבעייה. יתכן שההבדל במסלול המתקבל נובע מכך שהמפה אצלך במכשיר לא מעודכנת. במידה ולא בצעת עדכון של המפה, אנא בצע עדכון ובדוק שוב את המסלול המתקבל.

2.לא הצלחתי להבין בדיוק את הבעייה. נראה שהיא נובעת מנתק במפה או איסור פנייה מיותר. נסה להכנס "ערוך מפה" ,עקוב אחרי המסלול ההגיוני ונסה לאתר את הבעייה המדויקת. אז פתח תגובה רק לגבי הבעיה הזו עם קישור למקום המדוייק במפה בה יש בעייה. (קרא בויקי איך יוצרים קישור למפה).

3. לגבי חישוב מסלול בהתחשב בעומסי תנועה. אתה אומר שאתה עובד עם MIO, אני מניח שאתה לא מחובר לאינטרנט בזמן הנסיעה. כך שאינך יכול לקבל דיווח על עומסי תנועה.

בהצלחה
דני
Samsung GALAXY-S GT-I9000, Android 2.3.3
Waze 3.5.3
אני פה רק מתנדב
dannytag
מנהל ארצי
מנהל ארצי

Bookmark and Share

הודעהעל ידי fisherofer ב 11/07/2009 ב- 12:53:34

לא ציינתי אבל לפני כל נסיעה אני מתעדכן ויוצא לדרך סך הכל מדובר על פיגור של 5-20 דקות ( ובמרכז זה לא קריטי כי העומסים בשעות קבועות -- טיפ קטן לכם )

ואני עדיין ממליץ לכם ךהוסיף אפשרות שבמידה והנהג נוסע בדרך שהיא לא הדרך שה תוכנה תיכננה היא תקליט ותמסור לכם את המסלול אולי כך תגלו עוד כמה BUGS
fisherofer
משתמש פעיל 2
משתמש פעיל 2

Bookmark and Share

הודעהעל ידי dannytag ב 11/07/2009 ב- 14:05:29

שים לב, יש פה אנשים שממש מתרגזים כשמגיבים בפורום אומרים: אתם, שלכם, ושאר מילים בגוף שני רבים. אז אל תגיד שלא הזהרתי אותך. :D

לעניין הלמידה של מסלולים. במידה ואתה מעדכן מפה. העדרכון הוא דו-סיתרי. מפה חדשה יורדת אליך ומסלולי הנסיעה שלך עולים לשרת. אם היית משתמש בגירסה הסלולרית, המסלול שלך עולה לשרת גם אם אתה לא מעדכן מפה. באופן עקרוני זה אמור לשפר את המפה. ליצור קטעים חסרים לבטל איסורי פנייה שגויים וכד'. אבל זה לא אומר שאם נסעת פעם פעמיים במסלול יותר מהיר ממה שהוצע לך זה מיד יתקן את המסלול בפעם הבאה.
ככל שיותר משתמשים יסעו והמסלולים שלהם יכנסו לסטטיסטיקה, מאגר המידע עליו מתבסס החישוב יהייה יותר מדוייק. ובסופו של דבר כולנו נרוויח תוכנה טובה יותר. כיום זה עדיין רחוק מלהיות מושלם. באזור המרכז בכל אופן (כאשר משתמשים בגרסה הסלולרית) חישוב המסלול מתחיל להתקרב לאופטימלי, אבל עדיין יש מקום לשיפור שכנראה יבוא בגרסה הבאה, כאשר חישוב המסלול יתבצע כולו על השרת ויתעדכן כל הזמן לפי דיווחים עדכניים. בגירסה לPDA כמובן זה כמובן לא יוכל לבוא לידי ביטוי.

דני
Samsung GALAXY-S GT-I9000, Android 2.3.3
Waze 3.5.3
אני פה רק מתנדב
dannytag
מנהל ארצי
מנהל ארצי

חזור אל פיתוח התוכנה

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ואורח אחד