מפות סימון שבילים ב GPS,

פורום זה נועד בכדי לתאם בין משתמשים שונים אשר מעוניינם לעזור בפיתוח תוכנת המיפוי. בנוסף משתמשים יוכלו להציע רעיונות לפיתוח.

מנהל: מנהלי פורומים

Bookmark and Share

מפות סימון שבילים ב GPS,

הודעהעל ידי tomco2210 ב 21/07/2009 ב- 14:21:47

שלום,
אני מחפש כבר די הרבה זמן תוכנה חינמית, כמו Waze, רק לא של כבישים אלא של מפות סימון שבילים, טופוגרפיות.
אחרי הרבה חיפושים לא מצאתי, חשבתי על האופציה של WAZE, האם ניתן להכניס לתוכנה, מפות סימון שבילים במקום מפות כבישים?
tomco2210
משתמש פעיל 1
משתמש פעיל 1

Bookmark and Share

Re: מפות סימון שבילים ב GPS,

הודעהעל ידי erezgur ב 21/07/2009 ב- 19:19:12

אין מפות סימון שבילים אבל ישנם שבילים / דרכי 4X4 רבים המסומנים בתוכנה ויש לא מעט אתרים מעניינים שניתן למצוא בתוכנה.

"מפות סימון שבילים" הינן מפות טופוגרפיות הכוללות את שכבת סימון השבילים. אלו הן מפות ראסטר ולא מפות וקטוריות כמו כאן. הניווט הטופוגרפי שונה באופיו מניווט "מדלת לדלת" ואין משמעות להיצמדות לדרכים קיימות וניווט על פיהן.

יש היום לא מעט תוכנות ניווט עם מפות סימון שבילים בארץ, חלקן במחירים מאד אטרקטיביים ועם יחס מצויין של עלות/תועלת.

כמובן שבכך אנו גולשים לנושאים שלא מתחום העניין של waze (אם כי מעניין ועשיר בפני עצמו :wink:

ארז
Google Galaxy Nexus i9250, waze 3.6
------
ההודעה הראשונה שלי...
-------
לחץ כאן לעריכת החתימה שלך בפורומים. (באדיבות y00vee)
erezgur
מנהל ארצי
מנהל ארצי

Bookmark and Share

הודעהעל ידי dannytag ב 21/07/2009 ב- 20:18:14

שלום,

לדעתי זה רעיון מעולה אם אפשר שבנוסף לשכבת הרקע של התצ"א יהייה אפשר לבחור רקע של מפה טופוגרפית. זה יועיל במיוחד בעת עריכת דרכי עפר. כלומר בתור רקע אפשר יהייה לבחור בין תצ"א לטופו'. עד כמה שידוע לי המפות הטופוגרפיות של ישראל מוגנות בזכויות יוצרים, אבל ככה גם התצא"ות שמשמשות כרקע למפה. התצא"ות האלו הן "באדיבות אופק צילומי אוויר", אינני יודע מה גרם לאדיבות הזו. זה הכל עניין של להגיע להסכם עם המחזיקים בזכויות היוצרים. כסף זה הפתרון הפשוט אבל אפשר גם להגיע אולי לפתרונות יצירתים יותר.

כיום המפה מכילה הרבה מאוד דרכי עפר ולחלקם נתנו שם לפי צבע השביל המסומן שעובר בהם. אבל קשה מאוד לעקוב אחרי המהלך של השבילים המסומנים משום שהם אינם מסומנים בצבע השביל אלר רק קרויים בשם הצבע. המפה גם איננה כוללת מסלולי טיול במובן המלא של המילה. נראה שזה מאוד אפשרי להלביש על המפה שכבה של מסלולים שלמים כולל שמות אתרים. השכבה הזאת או שכבה מקבילה יכולה להכיל גם את השבילים המסומנים. הבעייה היא שזה לא הכיוון של וויז כיום.

יתכן שהדרך הנכונה לקדם פרוייקט כזה היא ע"י שת"פ עם אתר שיתופי אחר שמתמקד בפרסום המלצות של מסלולי טיול.

אשמח לדעת גם מה דעת החברה בעניין. האם יש להם עניין בשת"פ כזה.

האם יש בין המשתמשים מי שפעיל באתר כזה?

דני
Samsung GALAXY-S GT-I9000, Android 2.3.3
Waze 3.5.3
אני פה רק מתנדב
dannytag
מנהל ארצי
מנהל ארצי

Bookmark and Share

הודעהעל ידי yaakovadar ב 22/07/2009 ב- 08:22:51

שלום

רציתי להזכיר את תוכנת הניווט "עמוד ענן" שנמכרת במחירים סבירים ביותר. יש גם אופציה של שבילים מסומנים.
קישור:
http://amudanan.co.il/
yaakovadar
משתמש פעיל 1
משתמש פעיל 1

Bookmark and Share

הודעהעל ידי dannytag ב 22/07/2009 ב- 08:28:50

האם מישהו בדק אפשרות לשת"פ עם "עמוד ענן"?
Waze 3.5.3
אני פה רק מתנדב
dannytag
מנהל ארצי
מנהל ארצי

Bookmark and Share

הודעהעל ידי albeck ב 23/07/2009 ב- 02:55:47

חברים -

תשכחו מזה. האופציה של דרכי עפר לא נותנת שום ערך מוסף לחברה המפתחת Waze, אי אפשר למכור את הידע מי נוסע שם, ולכן לא תהיה אופציה כזו.

יהודה
סמל אישי של המשתמש
albeck
משתמש פעיל 4
משתמש פעיל 4

Bookmark and Share

הודעהעל ידי The Fej ב 23/07/2009 ב- 12:33:29

חברים
בניגוד לאמור לעיל, אנו בהחלט תומכים ומעוניינים במיפוי וסימון שבילי עפר, נתיבי 4X4 וכדומה, אשר בהחלט נותנים ערך מוסף למפה ולמשתמשים, וכפי, שכתב ארז כבר היום ישנם אלו אשר ממפים זאת.
הבעיה בשילוב מפות ווקטוריות הינה ממספר סיבות:
1. כפי שציין ארז המפות אינן ווקטוריות והכנסת מפות ראסטר לארכיטקטורה שלנו מסובכת ביותר (וגם ישנו צורך לבצע זאת רק במקומות הרלוונטיים שכן בתל-אביב, לדוגמא, זה ייצור בעיות וויזואליות מה שמרחיב ומקשה את בעיית השילוב). זה למעשה דורש יצירת חבילת תוכנה שונה וייעודית לנושא, כפי שעושה עמוד ענן.
2. שימוש במפה טופוגרפית לשם יצירת ווקטורים, מפר את תנאי הרישיון, למיטב ידיעתי, בדיוק כמו לקיחת נתונים ממפות של גורמים חיצוניים. השת"פ לגבי התצ"א היה לגבי תצ"א מ-2006 וכך התאפשר, מה שבמפה טופוגרפית כמובן לא רלוונטי (מפה מ-2006 תפגם קשות בחווית המשתמש ואיננה רלוונטית בפועל).
3. המודל העיסקי שלנו הינו מתן התוכנה בחינם. המודל של עמוד ענן שונה (ותחילת הדיון נסובה סביב תוכנה לניווט שטח חינמית) ולכן לא ברור לי אם אכן שת"פ שכזה אכן אפשרי.
פג'
The Fej
Waze Staff
Waze Staff

Bookmark and Share

הודעהעל ידי dannytag ב 29/07/2009 ב- 20:04:40

פג' שלום,

מה לגבי האפשרות של יצירת שכבה של מסלולי טיול. הרעיון הוא לאפשר סימון של רצף קטעים שכבר קיימים במפה וליצור מהם מסלול טיול. למסלול כזה אפשר להוסיף הערות ולאחר שהוא קיים אפשר להפעיל ניווט לאורך המסלול. בשונה מניווט מנקודה לנקודה, במקרה הזה המטרה איננה להגיע ליעד במסלול המהיר ביותר אלא לאורך מסלול מסויים.

דני
Waze 3.5.3
אני פה רק מתנדב
dannytag
מנהל ארצי
מנהל ארצי

Bookmark and Share

הודעהעל ידי albeck ב 30/07/2009 ב- 07:37:59

חברים -

אתם נאיביים. לפני שנים אהוד היה פתוח לרעיונות כי המטרה היתה שאנשים ימפו את המדינה. היום waze היא חברה מסחרית. לשלוח להם רעיון זה כמו לשלוח רעיון למיקרוסופט. הסיכוי שזה יתממש אפסי. ישקיעו בזה מאמץ רק אם יצא כסף לחברה מהתהליך.

אם יש יתרון במפות שבילים, ואם המפות הטופוגרפיות הסרוקות הן חופשיות, הדרך היחידה לממש את זה היא לפתח גרסה חדשה של התוכנה ללא סיוע מהחברה. גרסה 0.14.2. פתוחה, היא מורידה את כל המפה, ויכול להיות שיש מישהו עם ידע מספיק לממש את הרעיון הזה.

יהודה
==============
כשהתחלנו למפות לא ידענו שנצטרך להיות מחוברים לאינטרנט כדי להנות מהניווט.
אני אישית - מאד מאוכזב.
סמל אישי של המשתמש
albeck
משתמש פעיל 4
משתמש פעיל 4

Bookmark and Share

הודעהעל ידי dannytag ב 30/07/2009 ב- 11:00:12

albeck כתב:חברים -

אתם נאיביים. לפני שנים אהוד היה פתוח לרעיונות כי המטרה היתה שאנשים ימפו את המדינה. היום waze היא חברה מסחרית. לשלוח להם רעיון זה כמו לשלוח רעיון למיקרוסופט. הסיכוי שזה יתממש אפסי. ישקיעו בזה מאמץ רק אם יצא כסף לחברה מהתהליך.

אם יש יתרון במפות שבילים, ואם המפות הטופוגרפיות הסרוקות הן חופשיות, הדרך היחידה לממש את זה היא לפתח גרסה חדשה של התוכנה ללא סיוע מהחברה. גרסה 0.14.2. פתוחה, היא מורידה את כל המפה, ויכול להיות שיש מישהו עם ידע מספיק לממש את הרעיון הזה.

יהודה

ישנן מספיק אפשרויות שגם WAZE יעשו מהרעיון הזה כסף, וגם שלנו זה יהייה חינם.
מכיוון שלי אין את האפשרות והכוונה לפתח את זה לבד ו/או לעשות מזה כסף אין לי בעייה לתת רעיונות.
כמובן שאת הרעיונות האלה לא חייבים לממש דווקא דרך החברה.
ירצו יוכלו, לא ירצו לא יוכלו.
דני
Waze 3.5.3
אני פה רק מתנדב
dannytag
מנהל ארצי
מנהל ארצי

Bookmark and Share

הודעהעל ידי The Fej ב 30/07/2009 ב- 16:11:39

שלום
אנא התעלמו מהודעתו של יהודה ותרגישו חופשי לשלוח רעיונות ומה שנראה לכם לנכון.
נכון, לא נוכל להיעתר לכול הצעה ולא כול הרעיונות מתאימים לארכיטקטורה והפיתוחים שאנחנו מכוונים אליהם, אבל מה שמתאים טכנולוגית ושימושי בצורה רחבה, בהחלט ניקח אותו בחשבון.
כפי שכתבתי קודם לכן, אנו בהחלט תומכים ומעוניינים במיפוי וסימון שבילי עפר, נתיבי 4X4 וכדומה, אשר בהחלט נותנים ערך מוסף למפה ולמשתמשים, וכאמור כבר היום ישנם אלו אשר ממפים זאת.
יחד עם זאת, נשמח שמי מחברי הקהילה, שמעוניין להוסיף תוכן ותוספים לאפליקציה, יעשה כן. כפי שצוין, זה קוד פתוח לכולם.
פג'
The Fej
Waze Staff
Waze Staff

Bookmark and Share

הודעהעל ידי albeck ב 30/07/2009 ב- 20:17:31

The Fej כתב:אנא התעלמו מהודעתו של יהודה ותרגישו חופשי לשלוח רעיונות ומה שנראה לכם לנכון.

ישפוט כל אחד לעצמו.

יהודה
==============
כשהתחלנו למפות לא ידענו שנצטרך להיות מחוברים לאינטרנט כדי להנות מהניווט.
אני אישית - מאד מאוכזב.
סמל אישי של המשתמש
albeck
משתמש פעיל 4
משתמש פעיל 4

Bookmark and Share

הודעהעל ידי tsahibg ב 30/07/2009 ב- 20:59:24

אולי כדאי לאפשר לחברי הקהילה להצביע לגבי פונקציונאליות או פיתוחים חדשים וכך לקבל איזשהו כיוון?

לא חייבים לענות על כל הדרישות והרעיונות מן הסתם, אבל אפשר לקבל "הלכי רוח" בקרב הקהילה.

דוגמא לפעילות דומה.. בחברה מסחרים (גם ישראלית):
http://dune-hd.com/features/
צחי
HTC Desire
MildWild (Oxygen) Gingerbread 2.3.7
Waze 3.4.99.109
מחפשים דרך ליצור Webforms בקלות ובמהירות?
https://www.formlogix.com/createwebforms.aspx?aff=1445

מנהל איזורי בהתנדבות
tsahibg

חזור אל פיתוח התוכנה

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו 2 אורחים