Permalink View history

Permalink

Permalink (trvalý odkaz) zobrazí ostatním kolegům editorům segment(y) a místa na mapě, o kterých se chceš bavit. Je to webová adresa (URL), kterou jde zadat do chatu, diskusního fóra nebo poslat e-mailem. Po kliknutí na permalink se otevře v prohlížeči oblast mapy s vyznačenými segmenty nebo místy a nastaveným zvětšením.

Permalink obsahuje zeměpisné souřadnice, přiblížení mapy, a může obsahovat viditelné vrstvy a všechny objekty jako jsou silnice a jejich uzly nebo místa, které byly vybrány před vytvořením permalinku.

Vytvoření permalinku

  1. Vybrat segmenty silnic, křižovatky, nebo místa. Více prvků jde vybrat stiskem Ctrl a výběrem dalších prvků levým tlačítkem myši. Vybrané prvky jsou barevně odlišeny.
  2. Kliknout myší na ikonu sdílení polohy Ikona sdílení polohy v pravé horní části editoru.
  3. V okně Sdílet polohu u položky Trvalý odkaz kliknout myší na ikonu kopírování polohy Ikona kopírování polohya tím zkopírovat permalink do schránky.
  4. Pomocí Ctrl+V vložit permalink do okna chatu nebo do fóra.
Okno Sdílet polohu

V závislosti na tom, zda je zaškrtnuto Include layers settings, vytvořený permalink obsahuje nebo neobsahuje informaci o vrstvách.

Když sdílíte permalink, uvědomte si, že příjemce je omezen svým oprávněním. Uživatelé například nemohou vidět UR nebo MP mimo svou editační oblast. Jen místní editoři, Area Manageři oblasti a Country Manageři uvidí označené UR. Pokud budete UR/MP chtít sdílet s ostatními, pošlete snímek obrazovky.