Dit is mijn eerste post hier, hopelijk doe ik alles goed.
- Location: Bierbeekstraat, 3360 Korbeek -Lo
2)Gevraagde wijziging: het segment dat 1-richting aangeeft op de Bierbeekstraat tussen kruising met Oudebaan en de kruising met de Vengerstraat. Dit segment komt iets te laag of te ver naar het zuiden
Hierdoor zal Waze je nooit de Vengerstraat insturen als je vanaf de Bierbeekstraat komt (vanuit het Zuiden). Dit is nochthans toegelaten. Het eindpunt ter hoogte van de Vengerstraat een klein beetje hoger leggen zal het probleem oplossen.
- Permalink: https://www.waze.com/nl/editor/?env=row&lon=4.76208&lat=50.86086&layers=165&zoom=6
Ik begrijp het probleem eerlijk gezegd niet. Dit segment is toch 2richting en staat volgens de satelietbeelden correct. Of is er iets veranderd recent?
Het gaat om het segment erboven
Dit is eenrichting, maar komt iets te ver. Waardoor Waze je niet de Vergerstraat kan insturen als je vanuit de Bierbeekstraat komt (vanuit het zuiden).
Dus wat er volgens mij best gebeurt: het 2-richtingssegment naar waar jij refereert iets naar boven verlengen, en het segment erboven iets inkorten.
Maar dat wil zeggen dat de satelietbeelden niet kloppen? Nu staat het kruispunt net zoals op de satelietbeelden.
De satellietbeelden kloppen wel, maar de segmenten (1 en 2 richting) beginnen en eindigen imho niet exact correct.
Bekijk dit eens
De blauwe weg naar mijn huis neem ik altijd, en is ook correct. (als ik de Bierbeekstraat verder rechtdoor zou nemen, dan ben ik in overtreding)
Maar Waze stuurt je via de grijze weg de Patorijstraat in, omdat het eenrichtingssegment te ver komt.
Ik krijg perfect dezelfde route als ik dat simuleer… Die grijze route is een alternatieve route waarvan Waze misschien denkt dat die sneller is? Mij lijkt het een probleem met de data van Waze te zijn ipv de éénrichtingstraat die te ver komt, want dat lijkt mij zeker niet het geval te zijn.
Tiens, dat zie ik nu ook.
Ik wist niet dat je dit online kon simuleren.
Mag ik ervan uitgaan dat de kaartdata op de Waze livemap identiek is als die in de app?
Toch vreemd dat Waze denkt dat die route sneller zou zijn, en dat keer op keer.
Enfin, sorry dan voor het misverstand.
PS: ik simuleer het nu ook in de Waze app, en daar neemt hij nu ook de beste route. Weird …
Ik heb nu wel geleerd dat ik dit zelf kan nakijken alvorens te rapporteren 
Ik kan je alleen maar aanraden om die route toch eens een aantal keren te rijden zodat Waze zijn data kan bijstellen. Het lijkt mij ook zeer onwaarschijnlijk dat die route sneller is, maar ja je weet nooit… 
Daar zijn we een community voor he 
'k Heb ook even gecheckt, ik denk dat de map van Waze wel correct is (tenzij ook de luchtfoto foutief is)… enige reden waarom Waze de andere route verkiest, is omdat die sneller is (denkt Waze) of omdat Waze meer gegevens heeft over de alternatieve route (Waze kiest ook wel eens voor zekerheid, en kiest al zeker niet voor een route waar hij geen of te weinig informatie over heeft)
mijn advies: jouw route blijven volgen tot Waze zichzelf corrigeert, of uiteindelijk toegeven dat Waze gelijk heeft 