Důsledky zamykání

Vážení,

nechtěl bych tu rozpoutat nějaký flame ohledně zamykání, ale pokud budou existovat zamknuté segmenty typu silnice 230 ve Stodě
https://world.waze.com/editor/?lon=13.17162&lat=49.63769&zoom=5&layers=BFTFFTTTTTTTFTTTTTTTTTTFT&segments=184019306

, tak se prostě spousta lidí na okolí vykašle (dlouho jsem hledal nehrubý výraz), protože nemá právo připojovat uličky okolo. Vím, že můžu (milostivě) požádat o odemknutí, ale to bych nedělal nic jiného. Editace map je pro mě způsobem, jak se odreagovat od chrlení programového kódu, ale není to činnost, kterou bych mohl a chtěl dělat v koordinaci s kýmsi s vyšším levelem.
Určitě mě poučíte, že existuje level silnic, od kterého se zamykají, ale ze zkušenosti vím, že v jiných oblastech (mrkněte třeba na Rožmitál pod Třemšínem nebo Struhařov (Pha-východ)) pozamykáno není a mapy jsou tam doslova vymazlené. Chápu, že dálnice je třeba chránit před zásahem neumětela, ale obyčejnou silnici?

A proto,

pokud jste si nějaké segmenty pozamykali, tak se o ně starejte, nebo je dejte k dispozici nám, jedničkám.

Díky, že jste to dočetli až sem.

Romcigan

Nebo natahat ulicky a hodit do fora pozadavek, at to nekdo pripoji…
Tohle ale jeste jde, jsou mista, ktera jsou v horsim stavu a se silnicemi II. tr zamcenymi na L5…

Snizil jsem level ve Stodu na L1 u kategorie silnic II.
Nemusis se rozcilovat, spousta locku je z ruznych dob, kdy to melo jine duvody nez prava editace. Kdyz napises do fora, tak se tim muze mapa posunout dopredu, vzdy ti nekdo rad pomuze.

Díky, leč chtěl jsem spíše vyvolat reakci ve smyslu “co jsem si zamknul, o to se postarám…” Odemknutí Stodu je fajn (a ještě jednou díky) ale chtělo by to odemknout podobné silnice v celém regionu (Stod byl jen příklad) včetně na fóru již zmiňované silnice č. 26. (nebo ještě lépe ji celou projít a natahat fousy dosud neexistujících komunikací - my jedničky pak domalujem zbytek a místní můžou případně vyvolat nějakou korekci směrování).

Žel bohu je to se zamykáním složitější. Ten koho vidíš v editoru jako posledního kdo editoval, nemusí být vůbec ten kdo onu silnici zamkl. Waze editor neukládá (nebo alespoň nám neumožňuje zobrazit) historii, takže pouze vidíš kdo poslední “něco” změnil, třeba geometrii, nebo název segmentu, ale nemusel to být lock.

Další problém, je, že lidi kteří dříve editovali se na to postupem času vykašlali a nenapadá mě žádný způsob jak je přimět k tomu aby vše co zamkli zase odemkli nebo někomu předali, nebo cokoli jiného…

Nejsem příznivcem plošného zamykání mapy a už vůbec ne v oblastech, které nejsou dotažené k “dokonalosti”, ale chápu potřebu zámků jako takových a tak mi nezbývá než si v tichosti zanadávat na waze a na jejich nešťastné řešení locků v minulosti, které způsobovalo, že jednou uzamčený segment se při každé další editaci ukládal s lockem podle levelu uživatele, který na něj sáhl, a tak došlo k zbytečnému povýšení levelů zámků…

Já už dávám požadavky na odemknutí jen někdy - když to povede k významnému zkvalitnění mapy v daném místě. Bohužel dnes a denně narážím na segmenty, kdy ulička s významem nula nula nic má lock 5, např. Mikulovská v Brně.
https://world.waze.com/editor/?zoom=7&lat=49.20516&lon=16.66319&layers=BFTFFTTTTTTTTTTTTTTTTTFTT&segments=166148049

Chápu, že je to relikt minulosti, ale podle mě by to spravil jednoduchý skript spuštěný na straně Waze (a možná ani to ne - stačilo by kterýmkoliv L5), který by zanalyzoval všechny segmenty v ČR a segmenty typu “minor highway a nižší” s L5 použité méně než pětkrát (desetkrát, stokrát?) za uplynulý týden (měsíc, rok?) by přepnul na L3. Vše je otázkou pouze vhodně nastavených limitů, aby se zajistila ochrana často používaných a důležitých segmentů. L3 je podle mě úroveň, která zajistí ochranu před živelnými nováčky a zároveň je dobře dosažitelná pro ty, co by to rádi s Waze mysleli vážně.

Všechny unlock requesty z L5, co jsem zatím dával, řešil vitj. Co se bude dít, až jej to přestane bavit nebo bude z jakéhokoliv jiného důvodu dlouhodobě nedostupný? Bude tím pádem mapa odsouzena k věčné neaktualizaci?

Neboj sa, vždy sa nájde niekto, kto ti bude môcť potrebné segmenty odomknúť alebo pripojiť. A ak nie, tak sa niekto proste nájde. Alebo urobí.

Ja sám som už hodil peknú kôpku žiadostí o pripojenie alebo odomknutie. Donedávna to bolo moje najaktívnejšie vlákno.

Na jaro jsem zadal o CM.
Nas koordinator se vyjadril, ze eee.
Zduvodnil to jiz existujicimi 3mi CM v CR.
A to LiborA, Vitj a sam koordinator.
Libora se od prosince neukazal. Zirland tu byl od noveho roku parkrat. Takze ano vse dela Vitj bo zustal na to sam.
Kdyz je mimo tak nikdo.
Ja mam nastarosti cast Moravy a cast JČ. 4 mesice jsem nikde nebyl, tudiz mam ted otevrene jen AM a EA jen po D1 do Plzne jinak nic.
Tak asi tak. Kde muzu co opravit nebo odemknout rad udelam, jinak kolega Vitj.

bohužel to celé vede komu že pokud někde vidím chybu na mapě je to L5 a blbost (soft turn, u-turn) tak jdu jinam nebaví mne stále to za to někam psát a pak ještě čekat jestli se někdo uráčí (vím děláte to ve volném čase dobrovolně bez nároku na odměnu - ale to my taky … ) a pak ještě kontrolovat jestli už a lebo nie… a pak urgovat … ne raději jdu jinam kde je to jen L3 …

A ještě to doplním podle mne problém je ten že z L3 na L4 potažmo na L5 je velký skok myslím ž edituji i jezdím docela dost, ale mám pouze 25 % na L4 takže že bych někdy byl L4 nebo L5 vůbec nepočítám a tak budu stále muset žádat a někoho prosit o odemčení dokud mne to bude bavit…

Neviem, ako ma predstavu ceske predstavenstvo, ale na Slovensku uz na hlavnych tahoch nemame vyssi nez L4 a myslim, ze Cesko k tomu dojde tiez. L5 tam treba nanajvys na dialniciach, ak vobec…
A L4… pri tomto editore 100k editov uz nie je take hrozne dosiahnut, to je tak ani nie na rok v pohode… :wink:

Jenze u nas L4 je to same jako L5. Vysledek stejny.
A oni nekteri prskaji i na L3.

V ČR však lvl4 nemá asi nikto a aktívny je momentálne len 1 lvl5 (vďaka vitj), zhruba raz za 2-3 dni :?

Takých závislákov ako ty veľa nie je :smiley:

Hele ja su taky aktivni. Jen ty si hrajes na jinem pisecku. :wink:

Tak asi něco dělám blbě, protože edituji každý den - skoro každý a 100k je pro mne Sci-Fi …

Souhlasím s tex232
Jsem dlouholetý (střídavě velmi aktivní) editor :slight_smile: od počátků vzniku Waze a pokud bych chtěl dosáhnout L4, tak bych musel editovat na hraně pravidel Waze, abych cíleně do 1/2 roku tu úroveň získal z nynějšího stavu (k čemu mi jsou body ve score boardu opravdu netuším :-), hlavně že jsem v top 50 v ČR). A to mě opravdu nebaví. Jsem pro mít klidně i více zamykacích úrovní než je teď :-), ale důležité je mít na místní poměry správné počty editorů v každé úrovni. časem se to bude ještě více zhoršovat, pokud nedojde ke změně! Já to vidím tak, že v nejvyšší úrovni L5 do 5 editorů, L4 např. 20… A platila by podmínka, že se musí ty počty naplnit (vezme se další aktivní editor, který má nejvyšší map edit z ČR atd. Pro velmi horlivé a dobré editory klidně po hlasování ostatních i mimo pořadí.
Také souhlasím, aby se provedla změna na lock L3 z L5. Pouze některé důležité komunikace L4 (vyjímečně L5).
Co tedy o tom udělat hlasování a pak to tak udělat!
Nebo to naráží i na neochotu HQ Waze povolovat L4-L5 mimo rámec dohodnutých pravidel?
Nebo L5 editoři nestíhají kontrolovat mapy a vyhledávat nesmyslné L5 úseky?

No a na závěr se také přiznávám, že naprosto ignoruji (také jsem dlouho hledal slušné slovo) opravy se silnicemi L5. Např. v Praze Koněvova L5 versus Černínova. Z vedlejší silnice je povoleno pouze odbočení vpravo do kopce na hlavní…

Niekedy vtedy som žiadal rozšírenie AM o časť CZ a ani odpoveď som nedostal :frowning:

Ak potrebujete pomocníka, tak vám jedného môžeme nasmerovať. Je veľmi veľmi veľmi aktívny. Zatvára úplne horúce URka, bleskovo kopíruje google maps a má zaradenie waze champ.

Je to trochu komplikovanejšie. Ak získaš level, tak ho máš platný na celom svete…

No to máš pravdu, to jsem si neuvědomil a v tom případě jsme v … protože Waze :slight_smile:
Nicméně stále bychom mohli tlačit na waze s povolením dalších 2-3 editorů L4/L5 + změna zámků…

To musis tlacit na Zirlanda, dalsich dvoch L5 editorov bez CM mate :).

No kolega Fotrik je ted vytizen na 100% svoji praci. Takze je spise mimo.

Jak se někdo může stát Waze Champ jen tak? Obzvláště když je tak “aktivní” ? Jméno?