Eddig nem találtam erre vonatkozó számomra elfogadható leírást, sem magyarul, sem angolul, de ha tudtok, akkor kérlek irányítsatok oda.
Mit jelent pontosan, ha a feltartott ujj gombot megnyomom?
Egyetértés? Azaz figyelembe veszi a rendszer, hogy sokan kattintanak és az adott figyelmeztetés még aktuális? De akkor miért kínál fel 30-40-50 km-re lévő figyelmeztetéseket? Arról nyilván nincs tudomásom, tehát nem érthetek vele egyet…
Vagy köszönet? De azt olvastam, hogy a rendszer számol vele, hogy hányan kattintanak, és ha nincs visszajelzés, akkor megszűnik a figyelmeztetés egy idő után…
Vagy mindkettő egyszerre? Ezt viszont így nem tudom értelmezni…
És a feltartott ujj melletti “kalap” gomb (nem tudom megállapítani, hogy az mi akar lenni) jelentése mi?
Már nem él ez a figyelmeztetés.
Nem akarom látni ezt a figyelmeztetést. (Mező becsukása.)
Engem Szikra küldött ide, hogy boldogabbá varázsoljam mindenki napját. (Vagy legalább estéjét.)
Amit kérdezel ugye a “Thumbs up” vagyis a köszi gomb. Amikor olyan jelentéssel találkozol ami segítségedre van, illetve valós akkor erre ildomos rábökni. Ahogy írtad ez egyrészt meghosszabbítja az élettartamát, tehát nem fog csakúgy eltűnni, másrészt a jelentőjének jól esik hogy hány emberen segített a jelentésével.
A másik gomb véleményem szerint egy áthúzott pushpinre (jelölő) hasonlít, de mindegy is, az a “nincs ott” gomb. Ha azt elegendő ember megbökdösi, akkor függetlenül a köszik (vagy like-ok, ha úgy tetszik) számától eltűnik. Tehát ha mondjuk baleset van, sokan megköszönik majd megszűnik a dolog, néhány ilyen “nincs ott”-tal el lehet tünteti a jelentést (mindenki csak 1-szer szavazhat rá).
Azért jelenít meg távolabbi jelentéseket is, hogy infót kapj arról mi várható előtted. Az hogy miért lehet megköszönni jó kérdés. De megköszönni meg lehet akkor is, ha odagörgeted a képernyőt és ráböksz a jelentésre. Sőt, ilyenkor még üzenetet is lehet beleírni.
Ha csak nem akarod látni a jelentést (azt az egyet) akkor a képernyő más területére bökve el kell tűnnie. Ha egyáltalán nem akarsz jelentést látni, akkor a beállítások között a megfelelő kategóriájút ki tudod kapcsolni, így az számodra nem fog megjelenni.
Remélem mindenre kitértem amire kíváncsi voltál. Ha nem így lenne vagy további kérdésed van, ne habozz leírni.
Köszönöm a választ!
Sajnos viszont a lényeget még most sem tudom: köszönet, vagy egyetértés…
És még egy ide tartozó élményem: ha elhagyok egy eseményt, de nincs időm jelezni, hogy már nincs ott, akkor ezt visszagörgetés után sem tudom megtenni, mondjuk amikor megállok a pirosnál, akkor már hozzászólás gomb van ott.
Nincs ezekről valahol legalább egy angol nyelvű leírás? A programozóknak már csak kéne tudnia, hogy mi, miért történik és ezt valahol dokumentálni.
Üdv, Miki
De lényegében nem mindegy? Ha megköszönöd az az jelenti hogy egyetértesz, még ott van, segített neked, valós. Annyi a funkciója hogy ott a jelentés, 3 dolgot tehetsz: Semmit, Megerősíted, Jelzed hogy nem aktuális. (Semmi az semmi, megerősít a thumbs up, jelzés hogy nincs ott, az áthúzott pushpin, de ezt le is ítam.)
Direkt van így, mert csak oda tudod jelenteni ahol vagy. Különben otthon ülve szórnád a jelentéseket és fú de sok pontod lenne. Persze lehet rajta vitázni hogy miért jó meg mikor meg mikor nem. Így működik. Sőt jobb is hogy így működik, mert régebben nem tűnt el attól hogy görgetted a térképet így sokan azt hitték (ahogy te is akartad), hogy majd oda kerül a jelentés amit néznek meg ahol hosszan nyomva kijelölnek egy pontot. Így elég egyértelmű mi is a helyzet.
Igen, ezt is leírtam hogy mikor milyen gombok vannak ott, de miért kell ezt külön leírni, már tudod is azzal hogy megnézted.
Egyébként lehetne róla leírást csinálni, de akkor az nagyon gyakran karban kellene tartani, mert itt-ott változik a program kinézete, működése. Ha nagyon érdekel a dolog a nagyobb változásokról írni szoktunk a facebook oldalunkon is. Például a múltkori barátok gomb áthelyezés.
Szerintem nem olyan bonyolult a működése, de mint látod ha nem jössz rá valamire nyugodtan kérdezz és válaszolunk szívesen.