Problem z nawigacją

Witam,

ostatnio mam problemy z używaniem nawigacji. Po kilkunastu sekundach czasami kilku minutach od uruchomienia waze się zamyka. :cry: Po ponownym uruchomieniu wysyła błędy, po czym za chwilę ponownie się zamyka. :cry: :cry: Zgłosiłem problem do supportu, ale nadal nie mam odpowiedzi.
Mam pytanie do osób, które spełniają jedno z poniższych kryteriów:

  • telefon Nokia 5800,
  • sieć Orange.
    Czy u Was waze działa poprawnie? :?:
    Może wasze odpowiedzi pomogą zdiagnozowaniu czy tą to problemy: waze, telefonu lub operatora.

Zależy jeszcze jaki masz: system operacyjny, wersję klienta, schemat kolorów i/lub głosu. Porównaj, czy masz podobne problemy: http://world.waze.com/forum/viewtopic.php?f=73&t=9124 i http://www.waze.com/forum/viewtopic.php?f=17&t=9087. Wtedy chodziło chyba o to, że klient próbuje ściągnąć z serwera albo odtworzyć jakiś plik, którego nigdzie nie ma.

Może nie mam identycznego problemu ale całkiem podobny. Po wyznaczeniu trasy i przejechaniu parunastu kilometrów Waze po prostu się wyłączał lub resetował mi się telefon. Po uruchomieniu wysyłałem raport i kontynuowałem trasę. Zdarza mi się to 1-2 razy w tygodniu. Nie analizowałem jeszcze tego problemu…
Jakby ktoś znalazł gdzieś przypadkiem rozwiązanie to prosze o wrzucenie.

PS. Ostatnio ciężko też z aktualizacją mapy. Na oficjalnej mapie wszystko ok a na kliencie nawet po użyciu opcji odśwież mapę obszaru bez zmian…
WM 6.5, HTC HD2, T-Mobile (Era)

To raczej problem w Waze, bo ja jestem w Erze i korzystam z iPhona. Również wysyłałem raport błędu.

Być może znalazłem już rozwiązanie mojego problemu, ale muszę poużywać waze przez dwa trzy dni aby mieć pewność.

Już mi działa wszystko poprawnie? Problem z pobieraniem map a raczej z niepobieraniem map w przypadku braku zmian “HTTP 304 Not Modified” był związany z połączeniem internetowym w moim telefonie. Sieć Orange ma dwie konfiguracje: APN i VPN. APN domyślnie kompresuje dane aby użytkownik wolniej tracił limit transferu. Konfiguracja VPN nie kompresuje pobieranych danych. Jeździłem w ten weekend i wszystko było OK.

I którą konfigurację zastosowałeś?

Korzystam z konfiguracji VPN (bez kompresji).