Ahojte, dávam do pozornosti krátke ministretko Area Managerov, Map Editorov a Top Wazerov v Bratislave. Uskutoční sa už túto stredu 27.6.2012 od 18:00 do 19:00. POZOR - ZMENA MIESTA KONANIA: Vzhľadom na vyšší počet účastníkov sa ruší stretnutie u mňa na Cintorínskej a presúva sa na parkovisko pred Play Off (tam kde bolo 2. stretnutie). V prípade priaznivého počasia zostávame na parkovisku (v podniku nemáme rezerváciu).
Guri, odporucil by som ti vytvarat nove vlakna s novymi stretkami (a pripadne na koniec vlakna ohladom predosleho stretka pridat informativnu spravu, kde v akom vlakne je organizovane nove stretko (a pripadne na zaciatok noveho vlakna este pridat odkaz na predosle stretko)). Uz pri druhom z toho niektori zacali mat gulas… a uplne destruktivne sa takto stracaju uvodne popisne spravy o kazdom predoslom stretku. (A vobec vsetky stretka nemusia byt v jednom vlakne.)
Mobilny signal ide, data idu, wifi som neskusal. Pri rozumnom pocte ludi, okolo 30, by sa dali preorganizovat stoly tak aby mal kazdy vyhlad na platno. Projektor tam nejaky je, ale ci bude vyhovovat to neviem, to by sa zislo odskusat vopred, aj koli kablom, dlzke… Projektor je totiz na strope s dalsou technikou. Ale pouzit iny nieje problem. V pripade beznej konzumacie by sa nemuselo platit za prenajom saly. Nadcasy po 22:00 pre casnika bolo tusim 7 euro na hodinu. Robia sa tam svadby, oslavy, takze zabehnute to je, ale inak je uz pivnica uzavreta. pre beznu prevadzku sluzi terasa vonku.
No neviem, neviem ci je to idealny stav. Napriklad v noci je wazerov minimum a na cestach po R1, D1 som narazal jedine na hlasky RE. Teraz tam uz nebude nic Alebo trvale uzavierky, dlhodobe prace na ceste, ktore tam este ako tak posielaju… Wazer ich asi nebude pracne pisat, takze sprava sa strati.
Mozno tie uzavierky, keby sa dali zavesit na dlhsiu dobu ako hodinu, nastavit bota, nech to tam drzi do skoncenia opravy.
No este sme chvilu kecali o oznacovani ciest, napriklad kedy pouzit Private Road, Service Road, Street, Parking …, ako znacit rozbite cesty v malych obciach, aby nas to tade neposielalo a podobne. K tomu by sa mi zisiel nejaky link, lebo to rychlo zabudnem. Alebo to doplnit do pravidiel, lebo som tam nevedel najst, napriklad ten service road.
Ahojte, nerozumiem tejto casti, nezhoda v principe nemoze existovat, treba sa len dohodnut na formate zapisu kde su tabulami oznacene casti, t.j. Mesto-Mestska cast, resp. Dedina, Cast dediny, atd.
Ci tam dame ciarky medzi nazvami, alebo pomlcky, pripadne iny rozdelovnik. Samozrejme ale zavisi to aj od interpretacie Waze a bude treba vyskusat vyhladatelnost (navigaciu) na funkcnost jednotlivych variantov.
Ak chceme, aby sa nam napisy na exitoch z dialnice co najviac zhodovali s realnymi znackami, tak by to iste malo platit aj o tabuliach obci a oznacenych miestnych casti (s tym ze zatial mame jednu vseobecne akceptovanu vynimku “Nazov obce i[/i]” v pripade nejednoznacnosti). Ak ma niektora obec sialene dlhe meno - budiz… Kludne sa nam raz este moze stat, ze budeme musiet vyrabat aj viacjazycne nazvy do jedneho retazca.
Ahojte,
škoda že som sa nezúčastnil,nevydalo, bol som slniť
Pozrel som poznámky z Vášho stretnutia, možnosť identifikovať hlášku oboma smermi som mal
akurát v pláne publikovať.
Pridal by som bod čo sa týka ikony pre označenie nebezpečia na ceste (construction, odstavené vozidlo, počasie, diera na ceste), niektoré by mohli mať iné ikonky, stane sa že je tam viac hlásení nebezpečia
a cesta je samý trojuholník a ťažko sa identifikuje problém.
Ku poznámke dvojjazyčných názvov od foxitrot.
Mám rád dobrých ludí celého sveta, ale sme na slovensku tak po slovensky prosím.
Túto tému radšej ani nikdy neotvárajme.