Több benzinkút

Hali.

Nagyon jó, hogy a programban megtalálható számos benzinkút, de csak én érzem úgy, hogy egy kicsit kicsi a lista. Speciel én az AS24 kutat hiányolom és ahogy néztem a szerkesztőben sem lehet megadni ezt a márkát. Vajon lesz bővítés ezen a téren?

Ez egy előre “bekért” lista alapján működik és szerintem lehet bővíteni, de majd az illetékes expert megmondja!

Hogy bonyolítsam egy kicsit a dolgokat. Az AS24 kútnál csak Dieselt lehet tankolni és nincs kint sehol sem az ár. Tehát nincs nagy kivilágított ár tábla, nem jelzi az árat a kútfej sem és sokszor úgy el van dugva, hogy felér egy kalandregénnyel mire az ember megtalálja (Pl.: Arnoldsteinben egy garázsban van, Veszprémben pedig egy alig észrevehető helyen). :slight_smile:

Jól szólt rgbx! Annyival egészíteném ki, hogy az ilyen kis, elzárt, cégen belüli, csak gázolajas kutakat, nem biztos, hogy fel kellene venni.

Tapatalk 2-vel küldve az én GT-I9100-ről

Oké. Ennek ellenére ha nem probléma, akkor én kibővítem a térképet az AS24 kutakkal, mint magán kút. Ha másnak nem is, nekem hasznos lesz.

Már hogy is lenne probléma? Ez a Waze lényege!!! :smiley:

Abból a szempontból aggályos, hogy ha nem nyilvános a kút, akkor keresésnél megtévesztő hogy a listában lesz, viszont tankolni nem lehet. S aki odanavigáltat és ott veszi ezt észre, annak …

Hát igen. Csak tankolókártyával lehet tankolni azon a kúton. De az eddigi tapasztalatom azt mutatja, hogy 10 AS24 kút 100 méteres körzetében mindig van egy “normális” kút is. Így ha valaki odanavigál, akkor is tud tankolni, csak egy kicsit odébb. Azt viszont nem tudom, hogy a leírásban meg lehet-e adni, hogy csak tankolókártyával? Tehát ez a leírás megjelenik a kliensben? Mert ha igen, akkor talán nincs probléma.

Igen, a leírásba írd bele.

Ha van rendes kút, akkor azt kell felvinni! Sajnos a leírásba hiába kerül bele a tankolókártya, azt a kliensből nem látni. Szerintem hanyagoljuk ezeket a kutakat.

Már miért hanyagolnánk???
Neki fontos (és nyilván másoknak is, akik szintén ott tankolnak, flotta), a térképen elfér, sőt valszeg a Waze lenne az egyetlen, amelyikben benne van.

Aki meg tankolni akar, az ne úgy tankoljon, hogy nem tud még néhány kilométert menni a kocsijával.

Hát igen. Aki mindig úgy tankol, hogy kúttól-kútig legyen csak elég, az előbb utóbb pórul jár. Csak azért szeretném felvenni a térképre, mert tudom jól, hogy komplett flották ezrei használják ezeket a kutakat. Igaz minden AS24 kártya kiadásakor mellékelnek egy papír alapú térképet is, amin megtalálható minden ilyen kút, de mint sokan mások, én is utálok papíron keresgélni.

Szerintem a nagyobb baj, hogy az se látszik a kliensben, hogy ez AS24 kút.
egyelőre hiába lehet megadni nevet a kútnak, a listában magánként hozza :frowning:

Szóval vagy kell AS24 lehetőség a listába, vagy esetleg fel lehet vinni egyéb tereptárgyként, kvázi POI-ként. Annak legalább lehet a nevére keresni, magán benzinkútnál nekem ez jelenleg nem működik-

Ha a poi-ba mindenki beleegyezik és jobb megoldásnak találjátok, akkor lehet, hogy úgy csinálom meg. Addig nem állok neki. Egyenlőre kettő kutat tettem ki, de akkor azt törlöm és így csinálom meg. A többit meg majd folyamatosan, ha éppen arra járok.
Amit tudok ígérni: Magyar AS24 kutak egy részét fel tudom vezetni. Általában Veszprémben és Mosonmagyaróváron tankolok, de nem kizárt, hogy keletebbi régiókba is ellátogatok. Osztrákoknál általában Suben-nél tankolok, de ha Svájc felöl jövök be, akkor máshol. Németeknél az Áfa visszatérítés miatt csak akkor ha nagyon muszáj. Francia, Spanyol, Portugál és Angol kutak nagy része fenn lesz.
Persze valószínűsítem, hogy titeket nem igen fog ez érinteni, főleg nem a külföldi kutak, de mindig bennem van a segítő szándék, így ha ezzel a kollégáimat segíthetem, akkor már elértem a célomat.

Én továbbra sem látom gondnak, ha benzinkútként szerepel, a waze nem megmondja, hogy hova menj, hanem te mondod meg neki, hova szeretnél menni. Ha meg ott mindig űberfasza árak vannak, akkor lehet, örül is, ha oda navigálja véletlenül a waze. Ha valaki magán kúton tankol, sosem lehet biztos abban, milyen feltételekkel tankolhat, tud-e kártyával fizetni, stb…

Én a kútra szavazok, főleg, ha kedves Molesz még reklámozza is majd a többieknek a Wazet, hogy lám, ebben ide is tud menni…

Többiek?

Kizárólagosan POI… POI? Tereptárgy!
Szóval… Neve legyen “AS24 - Bicske - Diesel/Gasoline” és legyen valami olyan hogy… Autoservice vagy valami ilyesmi. De ne benzinkút, mert az az átlagembert megvezetheti. Csúnyán. Viszon Magyarország amúgy sem dúskál ilyen AS24 dízel kutakban…

Szóval tereptárgy… Mondjuk “Garage” típusú… Esetleg a típus lehet más, de benzinkút ne legyen!

Edit: “Garázs / Műhely” magyarul… ide bekerülhetett volna a Szerviz szó a Műhely helyett…

Többek között azért se benzinkút, mert ha user rákeres és olcsónak találja, odamegy és ott látja csak hogy ő ott nem tankolhat csak a mellette lévő kútnál, ami a környéken a legdrágább, akkor hamar el leszünk küldve.
Nekünk is van gázolaj kutunk, de ott csak kulccsal lehet tankolni. :wink:

Tapatalk-kal küldve az én NexusHD2-el

Oké. Akkor összeállt a kép. Nem benzinkútként fogom szerepeltetni. Már csak az a kérés, hogy külföldön ezt mennyire preferálják. De mondjuk ha zavarja őket, max átírják…

Hogy kell kulccsal tankolni? O:-)

Tapatalk-kal küldve az én GT-I9505-el

Általában azok ha jól rémlik úgy működnek, hogy több számláló is található a kútfejen és mindegyik mellett van egy kulcslyuk. A céghez rendelt lyukba kell dugni a kulcsot, elfordítani és lehet tankolni. Így az ő számlálója forog. Ezt hónap végén leolvassák és kivonják belőle az előző havi tankolást. Ez alapján számláznak havonta egy alkalommal.