Posto su u Srbiji zimske gume obavezne, verujem da ih svi imate ![]()
Ali hteo sam da pitam, koje gume imate, koje velicine i kako se ponasaju (vase subjektivno misljenje)?
Ja sam nedavno uzeo Matador Sibir Snow 2 195/65/R15 i mogu vam reci da sam zadovoljan ponasanjem na snegu i ledu. Po putu sa snegom vozim mozda 10% sporije nego leti i uopste nemam problema sa proklizavanjem. U retkim slucajevima ABS intervenise, sto znaci da ipak malo prokliza, ali to je vrlo malo. Moram malo da se pomucim da bi auto aktivirao ESP (sistem kontrole stabilnosti), odnosno moram namerno da vozim ostrije samo da bi se to aktiviralo.
Nisam imao prilike da ih vozim po cistom asfaltu mnogo pa ne mogu da kazem.